17 C
Olsztyn
sobota, 18 maja, 2024
reklama

Ruszą nowe trasy kolejowe na Warmii i Mazurach

WiadomościRuszą nowe trasy kolejowe na Warmii i Mazurach

Województwo warmińsko-mazurskie ma ambitne plany w zakresie transportu kolejowego. Do oferty przewozowej w regionie ma być włączona możliwość bezpośredniego połączenia północnej i południowej części województwa. Projekt dotyczy trasy Braniewo – Chorzele, a jego realizacja jest planowana na 10 grudnia 2023 roku.

reklama

Braniewo, miasto, które przez ostatnie cztery lata nie posiadało bezpośredniego połączenia kolejowego, znowu zostanie uwzględnione w sieci przewozów. Przed rewitalizacją linii pociąg do Braniewa kursował sześć razy dziennie. Wraz z wprowadzeniem nowych środków finansowych przez samorząd województwa, liczba codziennych połączeń wzrośnie do dziesięciu.

Ożywienie linii po dwóch dekadach

Po dwudziestu latach przerwy, ruch pasażerski na trasie do Chorzel ma zostać przywrócony. Planowane jest uruchomienie ośmiu pociągów dziennie. To nowe połączenie pomoże mieszkańcom województwa warmińsko-mazurskiego w łatwiejszym dostępie do województwa mazowieckiego.

reklama

Zwiększenie jakości usług i zmniejszenie wykluczenia komunikacyjnego

Inicjatywa województwa warmińsko-mazurskiego, jako organizatora przewozów pasażerskich, wpłynie na zwiększenie rocznej pracy eksploatacyjnej realizowanej na terenie tego województwa o 305 000,00 pockm. To bezpośrednio wpłynie na podniesienie jakości oferty przewozowej. Dodatkowo, przyczyni się to do zmniejszenia wykluczenia komunikacyjnego w regionie.

źródło: Gazeta Olsztyńska

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia