27 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 maja, 2024
reklama

Ratusz znów wycina drzewa. Tym razem wzdłuż Łyny

OlsztynRatusz znów wycina drzewa. Tym razem wzdłuż Łyny

Decyzja o wycince drzew wzdłuż Łyny w Olsztynie wywołała falę oburzenia wśród niektórych mieszkańców. Czy nowa inwestycja mieszkaniowa związek z tą decyzją?

reklama

O sprawie poinformowała media niezadowolona mieszkanka, która doszukuje się powiązań między wycinką, a nowo powstającą inwestycją dewelopera.

Emocje wokół wycinki drzew

Wycinka drzew zawsze budzi emocje. W przypadku topól rosnących wzdłuż ulic Niepodległości i Grzegorzewskiej w Olsztynie nie jest inaczej. Mieszkańcy zauważyli, że po wycięciu kilku topól, nowo budowane domy zyskały lepszy dostęp do światła. Wiele osób zastanawia się, czy drzewa zostałyby wycięte, gdyby nie była prowadzona inwestycja deweloperska.

reklama

Usprawiedliwienie Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu

Na pytania dotyczące wycinki drzew odpowiedział Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu. Jak wyjaśnił “Gazecie Wyborczej” rzecznik prasowy ZDZiT, Michał Koronowski, decyzja o usunięciu drzew została podjęta po wizji terenowej pracowników, którzy stwierdzili ich zły stan. Zdaniem ZDZiT, stan drzew stanowił zagrożenie dla bezpieczeństwa osób przebywających w pobliżu.

Koronowski dodał, że rozważano różne opcje, w tym możliwość ratowania drzew poprzez zabiegi pielęgnacyjne. Niestety, okazało się, że nie było alternatywy dla wycinki.

źródło: Gazeta Wyborcza

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

5 KOMENTARZY

5 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
mimi
18 lipca 2023 10:06

dziwne jest to że na lotnisku zrobią pasaż handlowy, za lotniskiem wygolili duży połać lasu pod pretekstem, że przeszkadza przy startowaniu samolotów. Najdziwniejsze jest to że z drugiej strony nie przeszkadzają drzewa przy lądowaniu ??. Wiadomo co tam powstanie. Wiadomo co tam powstanie, jedno z najnowszych osiedli, tylko trochę sprawa przycichnie i ruszą z łopatami. Do redakcji nie cenzurujcie tego komentarza, bo już wiele razy to robiliście. Zrobiłem zrzut, żeby udowodnić wasza cenzurę.

ala
18 lipca 2023 13:46

Ha, ha, ha, ale bajery – “okazało się, że nie było alternatywy dla wycinki”.

Polecane
Ogłoszenia