fbpx
13 C
Olsztyn
środa, 4 października, 2023
reklama
reklama

Jest zielone światło dla nowych mieszkań na osiedlu Gutkowo

OlsztynJest zielone światło dla nowych mieszkań na osiedlu Gutkowo

Na osiedlu Gutkowo w Olsztynie przewiduje rozwój infrastruktury mieszkalnej na dużą skalę. Urzędnicy miejscy zatwierdzili niezbędne zezwolenia na budowę dziewięciu budynków wielorodzinnych wraz z garażami podziemnymi, które powstaną przy ulicy Sokolej. Obecnie teren ten zajmują m.in. magazyny.

reklama

Działka przy ulicy Sokolej 6B, umiejscowiona pomiędzy stacją kolejową Olsztyn Gutkowo a obiektem noclegowym Manor, zostanie poddana gruntownej przebudowie. Do tej pory służyła celom usługowo-przemysłowym. Wkrótce ma stać się miejscem zamieszkania dla wielu rodzin.

Zielone światło dla projektu

Lokalne władze wydały pozwolenie na budowę dziewięciu budynków mieszkalnych wielorodzinnych z garażami podziemnymi. Teren czeka wiele zmian. Prace obejmą również przebudowę odcinków sieci kanalizacji deszczowej, teletechnicznej oraz rozbiórkę dziesięciu budynków, które dotychczas służyły celom usługowo-przemysłowym.

reklama
Budowa w centrum Olsztyna: mieszkańcy na krawędzi wytrzymałości. Zemsta betoniarza?

Ekspansja firmy z Ostródy

Za realizację całego projektu odpowiada Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego “Ekobud” z Ostródy. Firma ta posiada bogate doświadczenie w realizacji projektów mieszkaniowych, zarówno w Olsztynie (przy ulicach Poprzecznej i Kasprzaka), w Elblągu, czy Olsztynku.

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

7 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Anonimowo
15 lipca 2023 19:55

Betonoza ciąg dalszy. Jeziorw wysychaja zieleni coraz mniej do czego to prowadzi.

Armagedon Biada
16 lipca 2023 04:10

A czy lokalne władze coś myślą? Co z nowo Bałtycką?? Lokalne władze wydadzą pozwolenie i umywają ręce. Pomyślcie o ludziach mieszkańcach Likus, Redykajn, Gutkowa i dalej też Jonkowo itd. Ulica Bałtycka pęka w szwach….. Są problemy w godzinach szczytowych z przejazdem stoi się w dużych korkach. Do jasnej cholery ktoś tam myśli??

Polecane
Ogłoszenia

150 rodzin nadal czeka na mieszkania! Przełom w sprawie Centaurusa?

Apartamentami Olsztyn stoi? Nowe obiekty powstają w atrakcyjnych lokalizacjach
Zwierzęta w panice: nieoczekiwany skutek wojskowych ćwiczeń lotniczych Kotowski Skoczył! Zobaczcie jak wygląda prawdziwy spadochroniarz Iwona Arent w skansenie pokazuje dom matki Marcin Kotowski ma poparcie Szymona Hołowni Łukasz Michnik zażartował sobie z ministra Cieszyńskiego? Ignacy Niemczycki jest wściekły na PiS? Oto dlaczego Marcin Kotowski punktuje polityka PiS-u Łukasz Michnik pyta się ministra, czy ten zerwał mu baner Ignacy Niemczycki: ta sytuacja dotyczy wszystkich polskich rolników Po co Marcin Kotowski kandyduje do Sejmu? Marcin Kotowski Zachęca młodych do głosowania Minister Błaszczak popiera Iwonę Arent Gigantyczna wpadka kandydata PiS-u w Olsztynie Iwona Arent na spacerze z psem i kotem Marcin Kotowski punktuje ministra Cieszyńskiego Marcin Kotowski chce walczyć o przyszłość regionu Marcin Kotowski: politycy PiS-u czują się lepsi? Ignacy Niemczycki: mój filmik o S16 wzbudził wiele kontrowersji Odważny jak Łukasz Michnik? Mówi prawdę o Konfederacji Marcin Kotowski: Nielegalny plakat wyborczy Janusza Cieszyńskiego już zdjęty?