reklama
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Sąsiedzki problem na olsztyńskim Gutkowie

OlsztynSąsiedzki problem na olsztyńskim Gutkowie

Piętnaście rodzin z bloku komunalnego na olsztyńskim Gutkowie ma problem przez jedną lokatorkę. Wraz z nią pojawił się brud, smród, robactwo i awantury.

Jedna lokatorka – problem dla całego bloku

reklama

W bloku przy ulicy Sokolej w Olsztynie mieści się szesnaście mieszkań komunalnych. Problemy zaczęły się, gdy do jednego z nich wprowadziła się nowa lokatorka. Jej lokal mieści się na parterze, nie sposób go więc ominąć. Sprawą zajęło się TVP3 Olsztyn.

Szybko okazało się, że kobieta ma problem z higieną i utrzymaniem porządku, ponadto prowadzi imprezowy styl życia.

reklama

Sąsiedzi mówią wprost:

reklama

– Zrobiła z mieszkania melinę. Sprowadza tu nie wiadomo kogo. Jest brud, syf, śmierdzi wszędzie, wszędzie robactwo.

Największy problem mają najbliżsi sąsiedzi. Próbują sobie radzić, rozwieszając lepy na insekty, stosując środki odkażające, a nawet zakładając uszczelki na własne drzwi. Niewiele to jednak daje. Rozmowy z kłopotliwą sąsiadką nic nie dają.

– Do tej pani nawet nie ma sensu się odzywać, żeby cokolwiek zrobiła, bo i tak nic nie robi. Ona żyje w swoich świecie i ze swoją butelką – kwituje jedna z mieszkanek.

Druga zaznacza, że funkcjonowanie kobiety wpływa na życie wszystkich wokół.

„Mieszkamy na melinie”

Poza fetorem i insektami problem stanowią też głośne imprezy, które często kończą się awanturami.

– Jest bitwa o jedno piwo czy dwa piwa, bo ten za dużo wypił, i od razu jest bicie, stukanie, krzyki – relacjonuje jeden z sąsiadów.

– My mieszkamy, tak jak i oni, na melinie. Bo jest brud, smród, robactwo. No i tyle. I żadnej poprawy w tym kierunku nie ma – podsumowuje gorzko jedna z sąsiadek.

Lokatorzy oczekują podjęcia stanowczych działań, mówią wprost o konieczności eksmisji kobiety, która nie jest w stanie dostosować się do warunków otoczenia.

Interwencje służb przynoszą chwilową poprawę

Sytuacja poprawia się na chwilę po interwencji służb: wizytach pracowników socjalnych i straży miejskiej czy policji. Niestety, nie na długo. Szybko wraca do stanu poprzedniego.

– Od początku roku do końca czerwca policjanci pod wskazanym adresem interweniowali siedem razy. W większości przypadków zgłoszenia dotyczyły zanieczyszczenia czy zakłócenia porządku publicznego – poinformowała policja reporterów TVP3 Olsztyn.

Sąsiedzi domagają się stanowczych działań

Blok przy ulicy Sokolej należy do zasobów gminy i podlega pod Zakład Lokali i Budynków Komunalnych w Olsztynie, który poinformował o podjęciu odpowiednich kroków w tej sprawie.

– Sprawa została skierowana na drogę postępowania sądowego. W tej chwili uzyskaliśmy wyrok sądowy, czekamy na jego uprawomocnienie. Z chwilą uprawomocnienia podjęte zostaną dalsze działania prawem przewidziane.

Wydaje się, że niedługo piętnaście rodzin zamieszkujących blok przy ulicy Sokolej odetchnie z ulgą.

źródło: TVP3 Olsztyn

reklama

Imprezy w Olsztynie

reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
×