fbpx
11 C
Olsztyn
środa, 4 października, 2023
reklama
reklama

Michał Wiśniewski w Olsztynie. Niezwykłe zachowanie gwiazdora

OlsztynMichał Wiśniewski w Olsztynie. Niezwykłe zachowanie gwiazdora

Niezwykła niespodzianka czekała na pacjentów Kliniki „Budzik dla Dorosłych” na terenie Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Olsztynie. Rodzina jednej z pacjentek zorganizowała spotkanie z jej muzycznym idolem – Michałem Wiśniewskim, który nie tylko odwiedził placówkę, ale także zaśpiewał swoje ulubione utwory z repertuaru Ich Troje.

reklama

Klinika “Budzik dla Dorosłych”

Klinika “Budzik dla Dorosłych” to nowatorskie miejsce na mapie polskiego systemu opieki zdrowotnej. Powstała z inicjatywy Fundacji Ewy Błaszczyk “Akogo?” z myślą o dorosłych pacjentach po ciężkich urazach mózgu. Celem Kliniki jest wybudzenie pacjentów ze śpiączki oraz pomoc w powrocie do pełnej świadomości i samodzielności.

Spełnienie marzeń pacjentów

Michał Wiśniewski, lider zespołu Ich Troje, wraz z córką Etiennette oraz panią Anną Świątczak przybyli do Kliniki, aby spełnić marzenie pani Dominiki. Goście odwiedzili również innych pacjentów Kliniki, poznając bliżej jej działalność.

reklama
Wścieklizna dotarła do Olsztyna! Wyznaczono obszar zagrożenia. Lista ulic

Michał Wiśniewski – ikona polskiej muzyki

Michał Wiśniewski to postać znana nie tylko miłośnikom muzyki pop. Jako lider zespołu Ich Troje przez lata dostarczał przeboje, które zdobyły serca wielu Polaków. Jego wizyta w Klinice “Budzik dla Dorosłych” przyniosła pacjentom wiele radości i emocji. To był dzień pełen wzruszeń, za który personel i pacjenci Kliniki serdecznie dziękują.

reklama

Proces wybudzania ze śpiączki i przyczyny tego stanu

Śpiączka to stan głębokiej nieświadomości, który może być wynikiem wielu powodów, takich jak ciężkie urazy głowy, udar mózgu, tlenek węgla lub inna toksyczna substancja, infekcje mózgu, czy poważne zaburzenia metaboliczne. Pacjenci w stanie śpiączki nie reagują na bodźce zewnętrzne i nie mogą samodzielnie funkcjonować.

Uwaga, bakterie w wodzie! Sanepid potwierdza zagrożenie na Warmii i Mazurach

W Klinice „Budzik dla Dorosłych” stosuje się indywidualnie dostosowane metody stymulacji sensorycznej, w celu stopniowego wybudzania pacjentów ze śpiączki. Ten proces jest złożony i wymaga specjalistycznej opieki, a także cierpliwości i wsparcia ze strony bliskich pacjenta. Kluczową rolę w procesie wybudzania ze śpiączki odgrywają terapie, które mają na celu pobudzenie aktywności mózgu, np. poprzez muzykę, dotyk, czy stymulację zapachową. Wizyta Michała Wiśniewskiego i wykonanie na żywo ulubionych utworów pacjentki, to doskonały przykład takiej terapii – pobudzającej zmysły i dającej pacjentom siłę do walki o powrót do zdrowia.

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

5 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
kniol
15 lipca 2023 17:22

szczerzyl turecka proteze?

olo
17 lipca 2023 08:09

sztuczny pajac, mało inteligentny ,do pasania świń tylko by się nadał

Polecane
Ogłoszenia

Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Dobrym Mieście z nowym dachem

Zagrożenie bakteryjne na Mazurach. Szpital wprowadza zakaz odwiedzin
Jaroty z niższymi rachunkami? Ignacy Niemczycki ma rozwiązanie Furia Lidii Staroń. Grozi mediom? Zwierzęta w panice: nieoczekiwany skutek wojskowych ćwiczeń lotniczych Kotowski Skoczył! Zobaczcie jak wygląda prawdziwy spadochroniarz Iwona Arent w skansenie pokazuje dom matki Marcin Kotowski ma poparcie Szymona Hołowni Łukasz Michnik zażartował sobie z ministra Cieszyńskiego? Ignacy Niemczycki jest wściekły na PiS? Oto dlaczego Marcin Kotowski punktuje polityka PiS-u Łukasz Michnik pyta się ministra, czy ten zerwał mu baner Ignacy Niemczycki: ta sytuacja dotyczy wszystkich polskich rolników Po co Marcin Kotowski kandyduje do Sejmu? Marcin Kotowski Zachęca młodych do głosowania Minister Błaszczak popiera Iwonę Arent Gigantyczna wpadka kandydata PiS-u w Olsztynie Iwona Arent na spacerze z psem i kotem Marcin Kotowski punktuje ministra Cieszyńskiego Marcin Kotowski chce walczyć o przyszłość regionu Marcin Kotowski: politycy PiS-u czują się lepsi? Ignacy Niemczycki: mój filmik o S16 wzbudził wiele kontrowersji