4 C
Olsztyn
niedziela, 3 marca, 2024
reklama

Termy Warmińskie znów na sprzedaż. Nie uwierzysz, jaka jest teraz cena!

Lidzbark WarmińskiTermy Warmińskie znów na sprzedaż. Nie uwierzysz, jaka jest teraz cena!

Pomysł na sprzedaż Term Warmińskich w Lidzbarku Warmińskim, pojawił się już kilka lat temu. Po niepowodzeniu pierwszej próby, radni powiatu lidzbarskiego podjęli decyzję o wystawieniu obiektu na sprzedaż po raz kolejny. Tym razem za kwotę co najmniej 41,3 mln zł.

reklama

Pierwsza próba sprzedaży Term Warmińskich, miała miejsce w lipcu 2022. Wtedy to mimo ogłoszonego przetargu, obiekt nie znalazł żadnego kupca. Biorąc pod uwagę koszt budowy obiektu, cena wywoławcza 46,2 mln zł (plus dodatkowy koszt wyposażenia obiektu wynoszący 1,9 mln zł) nie była wygórowana.

Nowa cena

Po nieudanej próbie sprzedaży, radni powiatu lidzbarskiego zdecydowali się na obniżenie ceny wywoławczej do 41,3 mln zł. Decyzja ta została podjęta niemal jednogłośnie podczas ostatniej sesji radnych. Na obecnych na sesji 14 radnych, aż 13 zagłosowało na tak, nie było żadnego głosu na nie, jedynie jeden radny wstrzymał się od głosu.

reklama

Samorząd wybudował Termy, ale chce się ich pozbyć

Decyzja o sprzedaży obiektu wynika ze strategicznej wizji samorządu. Jak wyjaśniał “Gazecie Olsztyńskiej” starosta lidzbarski, Jan Harhaj, już na początku kiedy zakładano powstanie Term Warmińskich, planowano, że zostana wybudowane w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. Samorząd nie jest stworzony do prowadzenia działalności gospodarczej, dlatego też powołano komisję mającą na celu znalezienie prywatnego partnera. Mimo długich starań nie udało się pozyskać takiego partnera, co zaowocowało decyzją o budowie Term Warmińskich przez samorząd.

Obecnie sprzedaż obiektu ma na celu dalszy rozwój społeczno-gospodarczy powiatu, a uzyskane środki mają być przeznaczone na realizację innych przedsięwzięć.

“Zimne termy”

Termy Warmińskie, będące kompleksem basenów wykorzystujących wody typu chlorkowo-sodowego, ale też dysponujące 202 pokojami noclegowymi, to obiekt o dużym potencjale. Starosta podkreślał, że Termy nigdy nie przynosiły strat, a operator obiektu systematycznie inwestuje w jego rozwój. Teraz wszystko zależy od kolejnego przetargu i od decyzji nowego właściciela.

reklama

Projekt dotyczący powstania Term Warmińskich, promowany przez ówczesnego marszałka województwa Jacka Protasa, budził od początku kontrowersje. Obiekt zdobył sławę jako “zimne termy”, ponieważ woda, która jest w nich używana, ma temperaturę około 21 stopni Celsjusza i konieczne jest jej dodatkowe podgrzewanie.

źródło: Gazeta Olsztyńska

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

5 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Pytający
10 lipca 2023 20:45

Dlaczego skutecznie jest pomijane nazwisko głównego promotora tej inwestycji który robił wszystko by została zrealizowana czyli Pan Jacek P. ?

Paul Mark
10 lipca 2023 18:50

Oto klasyczny przykład niekompetencji totalnego nieuctwa i niszczenia środków podatników ,czyli nas wszystkich. Odpowiedzialni za ograbienie PO wska PSL owska czereda tępaków to dywersja i niegospodarność .Deficyt na dziś co najmniej 60 000 000 zł. Wyborcy tych matołów ,możecie poprawić ten rekord ,następnym razem ta szajka może obrabować Lidzbark na większe środki. Komiczne zdanie z kontekstu cytuję “Obecnie sprzedaż obiektu ma na celu dalszy rozwój społeczno-gospodarczy powiatu, a uzyskane środki mają być przeznaczone na realizację innych przedsięwzięć ” ??? Czyli ? Trzeba było zmarnować miliony by były inne przedsięwzięcia .

Polecane
Ogłoszenia