29 C
Olsztyn
wtorek, 16 lipca, 2024
reklama

Starbucks w Olsztynie! Pierwszy punkt sieci na Warmii i Mazurach

OlsztynStarbucks w Olsztynie! Pierwszy punkt sieci na Warmii i Mazurach

Niezwykła niespodzianka spotkała mieszkańców Olsztyna, kiedy okazało się, że władze Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego otworzyły pierwszy punkt sieci kawiarni Starbucks w całym województwie. Ta międzynarodowo znana marka kawiarni pojawiła się w budynku Biblioteki Uniwersyteckiej, co jest odpowiedzią na liczne prośby ze strony studentów.

reklama

Starbucks, będący największą na świecie siecią kawiarni, zasłynął dzięki szerokiej ofercie różnych gatunków kawy. Na kliencie czekają również herbaty, gorące czekolady, mrożone napoje oraz desery. Teraz, cała ta paleta smaków jest dostępna dla mieszkańców Olsztyna.

Kawa dla wszystkich mieszkańców

Jak zapewnia rzecznik UWM, Łukasz Staniszewski, punkt Starbucks jest otwarty nie tylko dla społeczności akademickiej, ale dla wszystkich zainteresowanych. To odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na wysokiej jakości punkty kawowe na terenie uczelni i nie tylko. Z automatu można korzystać bez ograniczeń w godzinach pracy instytucji.

reklama

Bogata oferta Starbucks

Rzecznik uczelni, omawiając ofertę Starbucks, wylicza: “Obecnie w menu znajduje się latte, cappuccino, americano, espresso, mocha, latte machiatto, hot chocolate, late chilled (waniliowa, orzechowa i karmelowa), cafe latte chilled, oraz herbata”. To dowód na to, jak bogata jest oferta tej kawiarni. Starbucks to sprawdzona i dobra marka, obecna w najważniejszych miastach i punktach na całym globie.

Starbucks a konkurencja

Starbucks jest jednym z gigantów wśród międzynarodowych sieci kawiarni. Ta amerykańska firma konsekwentnie rozwija swoją sieć punktów na całym świecie, dostarczając swoim klientom wyjątkowe doznania smakowe. Jednak na rynku kawiarni jest wielu innych graczy, którzy również oferują różnorodne kawy i napoje. Wśród nich znajdują się takie marki jak Costa Coffee, Dunkin’ Donuts czy McCafé, które także mają swoje placówki w różnych miastach Polski.

reklama

Ciekawostką jest, że w przypadku wielu tych marek, podobnie jak w przypadku Starbucks, kluczem do sukcesu jest nie tylko jakość oferowanych produktów, ale również atmosfera panująca w kawiarniach. To połączenie smacznej kawy, przyjaznej atmosfery i wygodnych miejsc do pracy czy spotkań to klucz do sukcesu w tej branży.

Jak zauważa Staniszewski: “Starbucks to sprawdzona i dobra marka. Jest już dostępna w najważniejszych miastach i punktach na całym globie, więc po prostu nie mogło zabraknąć jej w Olsztynie”. Ten krok pokazuje, jak ważne jest dla miasta i dla Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego dostosowywanie się do rosnących potrzeb społeczności akademickiej i innych mieszkańców.

Biblioteka UWM – siedziba pierwszej kawiarni Starbucks w regionie

Biblioteka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego to miejsce, które łączy w sobie naukę, kulturę i teraz również aromatyczne doznania kawowe. To tutaj, pod adresem Oczapowskiego 12, 10-719 Olsztyn, znalazła swój dom pierwsza kawiarnia Starbucks w regionie Warmińsko-Mazurskim.

Biblioteka UWM jest jednym z najważniejszych punktów na mapie akademickiej Olsztyna, oferując dostęp do szerokiej gamy zasobów naukowych i miejsce do nauki dla studentów. Teraz, z nowo otwartym punktem Starbucks, staje się jeszcze atrakcyjniejszym miejscem spotkań, zarówno dla społeczności akademickiej, jak i dla wszystkich mieszkańców miasta.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

4 KOMENTARZY

4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Haha
4 lipca 2023 23:26

Gdzie oznaczenie ze to materiał sponsorowany? Tyle wazeliny i słodzenia na zbyt drogą i przereklamowaną kawę. W Bibliotece jest kawiarnia która świeciła od zawsze pustkami bo studentów nie stać na kawę za 10-15 pln a teraz będzie stać na kawę za 20-30? Haha

qwerty
5 lipca 2023 08:00

Drogie przereklamowane hovno. We Włoszech, gdzie dobra kawa to podstawa, powstało zaledwie 9 tego typu lokali.

Polecane