fbpx
18 C
Olsztyn
niedziela, 24 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Ile kosztuje paleta euro?

Materiał partneraIle kosztuje paleta euro?

Palety euro dostępne na rynku różnią się między sobą wymiarami, powierzchnią nośną oraz przeznaczeniem. Wykonuje się je z wytrzymałych materiałów, dzięki czemu służą one do transportu i przechowywania towaru bądź prezentacji oferowanego produktu. Jaka jest cena palety euro?

reklama

Czym jest paleta euro?

Paleta euro to podniesiona platforma, która może być wykorzystywana do transportowania i składowania towarów. Zazwyczaj produkuje się ją z wysokiej jakości drewna świerkowego, a standardowe wymiary to 1000 x 1200 mm bądź 800 x 1200 mm. Najpopularniejszym typem platformy jest paleta euro EPAL sygnowana napisem (EUR), dopasowana do wszystkich typów wózków widłowych. Dodatkowym wyposażeniem są drewniane, szczelne obudowy, zabezpieczające towar od góry i z boku. Poza uniwersalnymi modelami, producenci oferują wykonane z tworzywa sztucznego albo wytrzymałego aluminium skrzyniopalety, mające boczne i dolne wzmocnienia oraz klapę, gwarantującą termiczną stabilizację. Kolejnym typem są tankpalety, czyli plastikowe zbiorniki, które instaluje się w metalowym koszu. Służą one do przewożenia i okresowego przechowywania chemikaliów, niepodlegających standardom ADR. Tankopalety wykonuje się z wysokiej jakości HDPE i półprzezroczystego polietylenu, pozwalającego na kontrolę płynu, znajdującego się w zbiorniku. Niekiedy dodaje się czarne barwniki, by przechowywanie w zbiorniku substancji światłoczułych było w pełni bezpieczne.

Ile kosztują euro palety przemysłowe?

Cena palety euro zależy od typu platformy oraz jej wymiarów. Najpopularniejsze palety drewniane euro EPAL 1200 x 800 dostępne w sklepie internetowym Kampol to koszt 110 zł za sztukę. Stabilna konstrukcja oraz funkcjonalność tych palet sprawia, że sprawdzą się zarówno w organizacji przestrzeni w magazynie, jak i transporcie towarów poza obszar UE. Warto dodać, że palety euro EPAL są kompatybilne z drewnianymi nadstawkami 1200 x 800 mm i ramkami o takich samych wymiarach. Jeśli chodzi o palety do jednorazowego użytku, ich koszt waha się w granicach od 60 do 90 zł. Powierzchnię nośną tego typu palety stanowi pełny blat o maksymalnej wytrzymałości 1000 kg. Platformy mają cztery wejścia, a ich największe zalety to szerokie zastosowanie, prosta, wytrzymała konstrukcja i atrakcyjna cena. W ofercie Kampol dostępne są także nowe palety euro wystawowe dla dużych sieci handlowych. Pozwalają one na atrakcyjne zaprezentowanie produktów, zwiększając tym samym zainteresowanie klientów. Cena palety wystawowej wynosi zazwyczaj 30 zł, jednak znaleźć można droższe modele, nawet za 144 zł.

reklama

Palety euro EPAL ze względu na swoją wytrzymałość znalazły zastosowanie w wielu obszarach logistycznych. Dzięki nim można zaoszczędzić sporo miejsca w hali lub magazynie oraz przewozić produkty, nawet poza obszar Unii Europejskiej.

reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia