-1 C
Olsztyn
niedziela, 25 lutego, 2024
reklama

W regionie rozpoczął działalność ukraiński gigant pocztowy

OlsztynW regionie rozpoczął działalność ukraiński gigant pocztowy

Paczka wysłana przez ukraińskiego kuriera ma szybciej dotrzeć za wschodnią granicę niż paczka dostarczona przez polskiego przewoźnika.

reklama

Nova Post w Olsztynie

Od kilku dni w Olsztynie działa ukraińska Nova Post, która od 22 lat funkcjonuje w Ukrainie. Każdego roku firma kurierska dostarcza ponad 315 milionów paczek w Ukrainie i do 200 krajów świata. Po wybuchu wojny w lutym 2022 roku Nova Post rozpoczęła działalność w Polsce, otwierając kolejne oddziały w największych polskich miastach (w planach rozwoju jest uruchomienie także działalności na Litwie).

Szybkie przesyłki do Ukrainy

W Olsztynie oddział powstał przy ul. 1 maja (naprzeciwko Sceny Margines Teatru im. Stefana Jaracza). Dowiedzieliśmy się w punkcie, że główną zaletą Nova Post jest szybkość dostawy. Podczas gdy przesyłki wysyłane przy pomocy polskiej poczty lub kurierów szły kilkanaście dni, a nawet kilka tygodni, Nova Post deklaruje, że do najodleglejszych zakątków Ukrainy jest w stanie dostarczyć paczkę do pięciu dni (np. Charków), 3-4 (Odessa), czy 3 (Lwów). Najtańsza paczka do Ukrainy kosztuje 40 zł, najdroższa (30 kg) – 90 zł. Co ciekawe, możemy też wysyłać przesyłki na terenie Polski. — Oprócz tego nasze punkty i kurierzy pracują również w weekendy, więc w odróżnieniu od polskich kurierów dostarczamy także przesyłki w soboty i niedziele — deklaruje pracownica punktu. — W punkcie można także odbierać paczki z Ukrainy.

reklama

fot. Nova Post

W regionie rozpoczął działalność ukraiński gigant pocztowy gospodarka Olsztyn, Wiadomości, zShowcase
W regionie rozpoczął działalność ukraiński gigant pocztowy gospodarka Olsztyn, Wiadomości, zShowcase
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

8 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Wiechu
19 czerwca 2023 15:20

Haaaaa tylko się tam wyszczać

DINO
19 czerwca 2023 09:48

Wolny rynek, płacą podatki to niech działają. Mamy inne problemy z Ukraińcami, takie jak gloryfikowanie faszystowskich ludobójców. Dlaczego wciąż wywyższają na pomnikach Banderę a szkoły nazywają imieniem nienawidzącego Polaków faszysty Szuchewycza? My pomagamy im w likwidacji putinowców, a w zamian odwdzięczają się zakazem ekshumacji zwłok ofiar rzezi wołyńskiej i plują nam w twarz (patrz wypowiedż szefa ukraińskiego IPN).

Polecane
Ogłoszenia