26 C
Olsztyn
wtorek, 18 czerwca, 2024
reklama

Policjantka jak Anioł Stróż: zapobiegła samobójstwu 19-latka

OlsztynPolicjantka jak Anioł Stróż: zapobiegła samobójstwu 19-latka

Policjantka z Olsztyna w czasie wolnym od służby interweniowała wobec 19-latka, który chciał targnąć się na swoje życie. Dzięki szybkiej reakcji policjantki nie doszło do tragedii. Mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.

reklama

Interwencja miała miejsce w czasie, gdy starsza posterunkowa Joanna Abramowicz, była w czasie wolnym od służby. Podczas spaceru policjantka zauważyła młodego mężczyznę siedzącego na barierach wiaduktu, a jego zachowanie sugerowało, że może chcieć targnąć się na swoje życie.

Funkcjonariuszka podjęła decyzję o interwencji, ściągając 19-latka z barierek i angażując do pomocy przechodnia. Następnie powiadomiła służby ratunkowe. Na miejsce skierowany został patrol, który udzielił mężczyźnie niezbędnej pomocy.

reklama

Dzięki szybkiej reakcji i rozmowie z 19-latkiem udało się zapobiec tragedii. Mężczyzna został następnie przekazany pod specjalistyczną opiekę medyczną.

Źródło: KMP w Olsztynie

Policjantka jak Anioł Stróż: zapobiegła samobójstwu 19-latka Na sygnale Olsztyn, Wiadomości, zShowcase

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Wojciech
18 czerwca 2023 09:14

Ja kilka lat temu również ściągnąłem z mostu w Radymnie potencjalnego skoczka. Rozmawiałem z nim ponad 20 minut ale spokojną rozmową i argumentami że trzeba żyć przekonałem go. Strasznie mi dziękował ze łzami w oczach i odwiozłem go do domu. Jak wracałem już sam po pracy to miałem ciarki na całym ciele i czułem taką dumę że uratowałem człowieka. I to w sumie było super doświadczenie. Wiem że ten człowiek żyje do dzisiaj i już nie pije…

Polecane