fbpx
17 C
Olsztyn
piątek, 22 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Kolejne sukcesy i plany kierowców wyścigowych z Olsztyna

OlsztynKolejne sukcesy i plany kierowców wyścigowych z Olsztyna

Maciej Marcinkiewicz i Adam Zentner, znani kierowcy wyścigowi z Olsztyna, zdecydowali się poszerzyć swój program wyścigowy, przystępując do Mistrzostw Polski Endurance i angażując się w obronę swojego mistrzowskiego tytułu.

reklama

Zmagania na Red Bull Ring

W drugiej rundzie Mistrzostw Europy Centralnej, na prestiżowym torze Red Bull Ring w Austrii, pomimo znacznej różnicy mocy pojazdów, naszym zawodnikom udało się zdobyć pełną pulę punktów za pierwsze miejsce w swojej grupie D5. Chociaż walka o czołowe miejsca w klasyfikacji generalnej była trudna, obaj zgodnie potwierdzili swoją zdolność do osiągnięcia sukcesu na najwyższym poziomie.

Pierwsza Runda Mistrzostw Polski Endurance z sukcesem

Ostatni weekend maja przyniósł sukces zawodnikom w pierwszej rundzie Mistrzostw Polski Endurance. Pomimo braku udziału w treningach i kwalifikacjach z powodu bliskiego terminu poprzedniego wyścigu, Marcinkiewicz i Zentner z numerem startowym 1 zaskoczyli wszystkich, startując z 19 miejsca, a następnie przekształcając ten niekorzystny punkt startowy w triumf.

reklama
Wygraj z Lotto siłownię w Dobrym Mieście

Zdecydowane tempo

Zawodnicy siedzący za kierownicą Radicala SR3 RSX pokazali zdecydowane tempo odrabiania strat od początku dwugodzinnej rywalizacji. Po zaledwie kilku okrążeniach zawodnicy osiągnęli prowadzenie w wyścigu. Dzięki perfekcyjnie przeprowadzonym pit-stopom i niezawodnej jeździe, zdołali powiększyć przewagę nad rywalami, co skutkowało ich zwycięstwem w klasyfikacji generalnej wyścigu.

Kolejne zmagania czekają

Marcinkiewicz i Zentner nie spoczywają na laurach. Już w połowie czerwca czeka ich kolejne wyzwanie — wspólne rundy Mistrzostw Europy Centralnej i Mistrzostw Polski Endurance na Torze Poznań. To zapowiada kolejną fascynującą odsłonę ich wyścigowej przygody.

reklama

źródło: M ACTION, fot. M ACTION

reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia

Olsztyński strażak mistrzem Polski

Wygraj z Lotto siłownię w Dobrym Mieście