0
6.5 C
Olsztyn
sobota, 6 grudnia, 2025
reklama

Nowe serwisy na TKO: Sport | Nekrologi

Olsztynianie zdobywają puchar na węgierskim torze Formuły 1

OlsztynOlsztynianie zdobywają puchar na węgierskim torze Formuły 1

Maciej Marcinkiewicz i Adam Zentner, mimo przeciwności w postaci problemów technicznych podczas inauguracji Mistrzostw Europy Centralnej FIA Endurance, zdołali zdobyć wartościowe punkty zajmując drugą lokatę w kategorii D5.

reklama

Wspaniałe rezultaty na treningach, problemy podczas kwalifikacji

Na węgierskim obiekcie Formuły 1, zawodnicy jadący w bolidzie Radicala SR3 RSX osiągnęli znakomite wyniki podczas treningów. Bez przeprowadzonych wcześniej prób, osiągali imponujące czasy okrążeń. Niestety, w trakcie kwalifikacji wystąpiły kłopoty z układem paliwowym. Zespół serwisowy podjął próbę usunięcia usterki, ale jej złożoność sprawiła, że nie udało się tego dokonać w czasie kilkugodzinnej przerwy przed wyścigiem.

Drugie miejsce w grupie

W trwającym godzinę wyścigu na Hungaroring wystartowało łącznie 26 drużyn. W bolidzie o numerze 33 startującym w grupie D5 rywalizację rozpoczął Adam Zentner. Mimo chwilowych spadków mocy silnika podejmował walkę z rywalami. Na półmetku dystansu za kierownicą zasiadł Maciej Marcinkiewicz. Niestety, problemy z samochodem nasiliły się na tyle, że zdecydowano się zaniechać rywalizacji i skoncentrować na utrzymaniu pozycji oraz dotarciu do mety. Mimo niższej pozycji w klasyfikacji ogólnej Marcinkiewicz i Zentner otrzymali trofea za drugie miejsce w grupie D5, co pozwoliło im zgromadzić sporo punktów na początku sezonu. Wyścig w klasyfikacji generalnej wygrał Czech Filip Salaquadra w Audi R8 GT3, natomiast zwycięstwo w grupie D5 przypadło Słowakowi Miro Konopce w pojazdzie kategorii LMP3 – Ligier JS P3.

reklama

Następna runda na słynnym torze Red Bull Ring

Kolejne zawody odbędą się na torze, który jest częścią aktualnego kalendarza Formuły 1. Maciej Marcinkiewicz i Adam Zentner wystartują w drugiej połowie maja na renomowanym obiekcie Red Bull Ring w Austrii.

źródło: M ACTION, fot. M ACTION

Przeczytaj także

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Włącz powiadomienia e-mail
Wyślij maila o
0 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Na co zwrócić uwagę, wybierając producenta pelletu?

Wybór odpowiedniego pelletu ma duże znaczenie dla efektywności ogrzewania.

Dyskrecja i wygoda. Czy włosy tape on (metoda kanapkowa) to najlepsze rozwiązanie dla cienkich pasm?

Posiadaczki cienkich i delikatnych włosów często marzą o gęstej fryzurze, ale jednocześnie obawiają się zabiegów przedłużania.

Co zabrać na masaż tajski w Warszawie?

Oto wszystko, co warto wiedzieć przed wizytą.

Jak wybrać agencję SEO, aby współpraca przyniosła realny wzrost widoczności?

Działania będą skuteczne, jeśli zostaną odpowiednio dopasowane.

Co ile motogodzin wymieniać olej w ciągniku?

Olej starzeje się w zależności od intensywności pracy silnika.

Jakie buty wybrać na zimę?

Na co zwrócić uwagę wybierając zimowe obuwie?

Hale namiotowe w rolnictwie – o czym pamiętać podczas budowy hali na pasze, płody rolne i nawozy?

Hale namiotowe to jedno z rozwiązań, które zyskuje na popularności w rolnictwie.

Prezent dla ojca, zięcia, teścia i brata – najlepsze upominki dla mężczyzn są na wyciągnięcie ręki!

Wybór prezentu dla mężczyzny potrafi być ogromnym wyzwaniem! W przeciwieństwie do kobiet mężczyźni rzadziej dzielą się informacją na temat swoich potrzeb, czy marzeń.

Odkryj na święta sklep Zakątek Zdrowia. Warsztaty, prezenty i ekologiczne nowości

W grudniu Zakątek Zdrowia przygotował dla klientów prawdziwy pakiet świątecznych atrakcji i inspiracji zakupowych.

Najbardziej luksusowe delikatesy w Olsztynie? Sklep z produktami premium z całego świata

Limitowane oliwy, sery za 200 zł i babeczki Dolce & Gabbana. Nowy butik spożywczy na Jarotach zachwyca jakością i rzemieślniczym asortymentem
reklama
reklama