18 C
Olsztyn
czwartek, 25 lipca, 2024
reklama

Olsztynianie zdobywają puchar na węgierskim torze Formuły 1

OlsztynOlsztynianie zdobywają puchar na węgierskim torze Formuły 1

Maciej Marcinkiewicz i Adam Zentner, mimo przeciwności w postaci problemów technicznych podczas inauguracji Mistrzostw Europy Centralnej FIA Endurance, zdołali zdobyć wartościowe punkty zajmując drugą lokatę w kategorii D5.

reklama

Wspaniałe rezultaty na treningach, problemy podczas kwalifikacji

Na węgierskim obiekcie Formuły 1, zawodnicy jadący w bolidzie Radicala SR3 RSX osiągnęli znakomite wyniki podczas treningów. Bez przeprowadzonych wcześniej prób, osiągali imponujące czasy okrążeń. Niestety, w trakcie kwalifikacji wystąpiły kłopoty z układem paliwowym. Zespół serwisowy podjął próbę usunięcia usterki, ale jej złożoność sprawiła, że nie udało się tego dokonać w czasie kilkugodzinnej przerwy przed wyścigiem.

Drugie miejsce w grupie

W trwającym godzinę wyścigu na Hungaroring wystartowało łącznie 26 drużyn. W bolidzie o numerze 33 startującym w grupie D5 rywalizację rozpoczął Adam Zentner. Mimo chwilowych spadków mocy silnika podejmował walkę z rywalami. Na półmetku dystansu za kierownicą zasiadł Maciej Marcinkiewicz. Niestety, problemy z samochodem nasiliły się na tyle, że zdecydowano się zaniechać rywalizacji i skoncentrować na utrzymaniu pozycji oraz dotarciu do mety. Mimo niższej pozycji w klasyfikacji ogólnej Marcinkiewicz i Zentner otrzymali trofea za drugie miejsce w grupie D5, co pozwoliło im zgromadzić sporo punktów na początku sezonu. Wyścig w klasyfikacji generalnej wygrał Czech Filip Salaquadra w Audi R8 GT3, natomiast zwycięstwo w grupie D5 przypadło Słowakowi Miro Konopce w pojazdzie kategorii LMP3 – Ligier JS P3.

reklama

Następna runda na słynnym torze Red Bull Ring

Kolejne zawody odbędą się na torze, który jest częścią aktualnego kalendarza Formuły 1. Maciej Marcinkiewicz i Adam Zentner wystartują w drugiej połowie maja na renomowanym obiekcie Red Bull Ring w Austrii.

źródło: M ACTION, fot. M ACTION

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane