fbpx
-4 C
Olsztyn
piątek, 1 grudnia, 2023
reklama
reklama

Olsztynianie ruszają na podbój Europy 260-konnym wozem

OlsztynOlsztynianie ruszają na podbój Europy 260-konnym wozem

Mistrzowie Polski w Klasyfikacji Generalnej Wyścigów Samochodowych Endurance 2022 Maciej Marcinkiewicz i Adam Zentner mają przed sobą nowe wyzwanie — udział w Mistrzostwach Europy Centralnej FIA Endurance. Podczas tegorocznego sezonu zawodnicy będą mieli okazję rywalizować na najbardziej prestiżowych torach wyścigowych i mierzyć się z utalentowanymi kierowcami z innych krajów.

reklama

Tor Hungaroring rozpoczyna sezon

Mistrzostwa Europy Centralnej FIA Endurance 2023 rozpoczną się na torze Hungaroring, położonym w pobliżu Budapesztu. Kolejne rundy odbędą się na Red Bull Ring w Austrii oraz na dobrze znanym polskim torze w Poznaniu. W drugiej części sezonu zawodnicy przeniosą się na Slovakiaring pod Bratysławą, a rywalizację zakończy wyścig na torze w czeskim Brnie.

Wyjątkowy samochód wyścigowy

Maciej Marcinkiewicz i Adam Zentner będą ścigać się za kierownicą modelu Radical SR3 RSX, popularnego brytyjskiego samochodu wyścigowego. Pojazd cechuje się niską masą wynoszącą zaledwie 570 kg oraz doskonałą aerodynamiką, co pozwala konkurować z bardziej zaawansowanymi technicznie konstrukcjami, takimi jak Ferrari, Lamborghini czy Porsche. Napędzany jest silnikiem RPE o pojemności 1500 cm³ i mocy 260 KM.

reklama
Nowoczesny ośrodek szkolenia piłkarskiego w Olsztynie – radni przyjęli plan zagospodarowania

Wielkie ambicje i doświadczenie

Polska załoga jest pełna ambicji i z niecierpliwością czeka na start pierwszego wyścigu sezonu. Doświadczenie Macieja Marcinkiewicza, zdobywcy Pucharu Europy i wielokrotnego Mistrza Polski, będzie nieocenione dla Adama Zentnera, który dopiero od roku regularnie startuje w wyścigach. Marcinkiewicz ma za sobą wiele sukcesów na torach Europy Centralnej, co z pewnością pomoże Zentnerowi szybko przystosować się do nowych warunków wyścigowych.

Doping w Poznaniu

Kibice z Polski będą mieli okazję zobaczyć swoich mistrzów na torze w Poznaniu, gdzie odbędzie się jedna z rund Mistrzostw Europy Centralnej FIA Endurance. To prawdopodobnie to jedyna szansa na zobaczenie Marcinkiewicza i Zentnera w akcji na rodzimej ziemi.

reklama

Marcinkiewicz i Zentner z pewnością będą mogli liczyć na entuzjazm i wsparcie polskiej publiczności, która z niecierpliwością czeka na występ swoich mistrzów

KS Constract Lubawa na drodze do finału Ligi Mistrzów w futsalu – rywale i szanse w kolejnej fazie turnieju

Promocja polskiego sportu motorowego

Udział Marcinkiewicza i Zentnera w Mistrzostwach Europy Centralnej FIA Endurance to niezwykła szansa na promocję polskiego sportu motorowego na międzynarodowej arenie. Ich sukcesy mogą zachęcić kolejne pokolenia młodych kierowców do wyboru sportów motorowych jako pasji i kariery zawodowej.

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia

Nowoczesny ośrodek szkolenia piłkarskiego w Olsztynie – radni przyjęli plan zagospodarowania

Otwarcie sezonu na olsztyńskich lodowiskach – korzystaj za darmo!