Organizatorzy Olsztyn Green Festivalu właśnie ujawnili listę kolejnych artystów, którzy podczas letniego wydarzenia wystąpią nad tym malowniczym akwenem. Oto najświeższe muzyczne talenty, które zobaczymy na żywo od 11 do 13 sierpnia nad urokliwym jeziorem Ukiel w Olsztynie.
Oysterboy: Wizjoner indie-pop
Oysterboy, solowy projekt muzyczny Piotra Kołodyńskiego, wokalisty Terrific Sunday, znajdzie się wśród prezentujących się na festiwalu. Kołodyński, inspirowany muzyką indiepop, dreampop, shoegaze i lo-fi, dostarcza melodii naszpikowanych polskimi tekstami, oryginalnym wokalem i bogatym zestawem gitarowych i syntezatorowych dźwięków. Oysterboy flirtuje z niszowym gatunkiem muzycznym, znany jako „bedroom lo-fi indie”, który na Zachodzie zyskuje coraz większą popularność. Jego brzmienie uzupełniają emocjonalne melodie, które bez trudu mogą wyśpiewać tłumy festiwalowe.
Niedawno wydana pierwsza solowa płyta Oysterboya, zatytułowana „Ody do letnich dni”, z pewnością zagości na festiwalowej scenie w Olsztynie.
Bovska: Królowa melodii i poetyckich tekstów
Bovska, czyli Magda Grabowska-Wacławek, jest znana ze swoich unikalnych melodii i ciekawych tekstów. Swoją karierę rozpoczęła z impetem w 2016 roku, kiedy to wydała album „Kaktus”, promowany przebojowym singlem o tym samym tytule (28 mln wyświetleń na YouTube). Pierwsze wydanie płyty zostało wyprzedane w zaledwie dwa dni po premierze.
Aktualnie Bovska promuje swój najnowszy album „Dzika”, który trafił na rynek w marcu. Jak sama mówiła „Wyborczej Katowice”: „Tworzenie to introspekcja. Z moich wewnętrznych odczuć, emocji, przemyśleń powstają teksty, melodie i obrazy”. Muzyka Bovski to synteza myśli, wrażeń i symboli, które wyraża w formie tekstu i obrazu.
Rebel Babel Ensemble: Orkiestra bez granic
Rebel Babel Ensemble to międzynarodowa orkiestra, której członkami są muzycy, soliści i kompozytorzy z różnych części świata. Założycielem i duchowym przewodnikiem tego muzycznego fenomenu jest Łukasz L.U.C Rostkowski, laureat Paszportu „Polityki” i autor wielu konceptualnych albumów muzycznych.
W ciągu sześciu lat Rostkowski połączył ponad 11 tysięcy muzyków z 20 krajów, tworząc coś na kształt największej orkiestry na Starym Kontynencie. Wydarzenia z udziałem orkiestry Rebel Babel są przyjmowane z entuzjazmem zarówno w Polsce, jak i za granicą.
Rebel Babel Ensemble może pochwalić się współpracą z wieloma prestiżowymi instytucjami, takimi jak Goethe Institut, Konserwatorium Muzyczne w Barcelonie, Jazz Museum New Orleans czy Universal Hip-Hop Museum New York.
Sokół i Pono: Hip-hopowe korzenie
Listę artystów zamykają kolejne muzyczne przysmaki dla fanów hip-hopu – Sokół i Pono. W 1996 roku założyli grupę TPWC, a rok później utworzyli kolektyw ZIP Skład wraz z zespołem Fundacja nr 1. W 1999 roku ukazał się ich pierwszy album, „Chleb powszedni”.
Sokół, współzałożyciel WWO, jest dziś jednym z najbardziej znanych raperów w Polsce. Współpracował z najpopularniejszymi polskimi raperami i grupami hip-hopowymi, takimi jak Slums Attack, Molesta Ewenement, Wzgórze Ya-Pa 3, Taco Hemingway czy O.S.T.R. Współpracował również z artystami spoza gatunku hip-hop, jak Kapela Czerniakowska, Ania Szarmach czy Michał Urbaniak.
Bilety na Olsztyn Green Festival
Olsztyn Green Festival odbędzie się w dniach 11-13 sierpnia 2023 nad jeziorem Ukiel. Bilety na cały festiwal są dostępne na: goingapp.pl, ebilet.pl, kicket.com, biletomat.pl.
Dzieci do 5. roku życia mają zapewniony darmowy wstęp na festiwal, natomiast dzieci w wieku od 6 do 12 lat otrzymają zniżkę na bilety w wysokości 50%.
Festiwal oferuje nie tylko koncerty czołowych polskich artystów z gatunków takich jak alternatywny pop, hip-hop czy muzyka elektro, ale również strefy gastronomiczne z topowymi food truckami i fashion truckami.
Organizatorzy festiwalu to Agora SA i Wyborcza.pl, a współorganizatorem jest Urząd Miasta w Olsztynie.
źródło: Gazeta Wyborcza
Za nielegalną segregację medyczną nigdy tam nie pójdę