Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama
6 C
Olsztyn
niedziela, 23 lutego, 2020

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Warte uwagi

W sierpniu aktorzy Teatru im. Jaracza wystawią „Panny z Wilka”

reklama

Po raz pierwszy od lat aktorzy Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie będą mieć krótsze wakacje, bo w sierpniu zaproponują widzom premierowy spektakl „Panny z Wilka”. Sztukę wyreżyseruje Krzysztof Rekowski a premierę zaplanowano na 24 sierpnia.

„Faktycznie, od lat sezon artystyczny w Teatrze im. Jaracza rozpoczynał się dopiero we wrześniu. W tym roku jednak już w sierpniu będziemy proponować widzom premierowy spektakl- +Panny z Wilka+ według Jarosława Iwaszkiewicza w reżyserii Krzysztofa Rekowskiego”- powiedział rzecznik Teatru Maciej Lewandowski.

Dodał, że ta nowa inicjatywa, to wyjście naprzeciw widzom, zarówno mieszkańcom jak i turystom, odwiedzającym latem Olsztyn.

reklama

Olsztyn to wspaniałe miejsce do wypoczynku, można w nim korzystać z rekreacji na świeżym powietrzu, plażować nad licznymi jeziorami a my wychodzimy jeszcze z propozycją teatralną i zapraszamy widzów, by w letnie wieczory odwiedzili także teatr. Naszym zdaniem to znakomita propozycja także dla mieszkańców, którzy spędzają lato w mieście”- powiedział Lewandowski.

Przez ostatnie lata Teatr im. Jaracza proponował widzom na plaży miejskiej Ukiel spektakle w formie zapisu filmowego. Były to najpopularniejsze sztuki grywane w minionym sezonie. Teatralne kino można było oglądać siedząc na leżakach lub na kocach na piasku. Filmowe spektakle cieszyły się ogromnym zainteresowaniem- ocenił Lewandowski.

Spektakl „Panny z Wilka”, do którego próby trwają już od maja, opowiada historię Wiktora Rubena, zarządcy niewielkiego folwarku, który po śmierci swojego bliskiego przyjaciela postanawia wrócić w rodzinne strony.

Jedzie na wieś do willi Wilko, gdzie przed laty był korepetytorem jednej z panien. Ślady upływu czasu dostrzega nie tylko w folwarku, ale przede wszystkim na twarzach zamieszkujących folwark kobiet. A te bardzo się zmieniły przez 15 lat nieobecności Wiktora. Wspomina dawne beztroskie czasy, kiedy to każda z panien podkochiwała się w nim skrycie. Spotkanie z kobietami, które niegdyś go fascynowały, przywołuje wspomnienia i wywołuje refleksje nad przemijającym życiem. Spektakl jest nostalgiczną wędrówką w poszukiwaniu straconej młodości, ulotnych wspomnień i żalu za tym co bezpowrotnie przeminęło.

reklama

luty, 2020

27LUT19:00PIOTR BUKARTYKSala kameralna - Amfiteatr im. Czesława Niemena, ul. OkopowaKategoria wydarzenia:Koncerty

Co? Gdzie? Kiedy? w Olsztynie. Zobacz nasz kalendarz wydarzeń TUTAJ
ŹródłoPAP
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

Warte uwagi

Najładniejsze paznokcie w Olsztynie? Tylko w Centrum Kosmetologiczno-Szkoleniowym Marta Hura

Piękne i zadbane paznokcie to wizytówka zarówno każdej kobiety, jak i każdego mężczyzny. Dlatego nie ma co zwlekać, tylko powierzyć się w ręce profesjonalistów...

Konkurs

X