4 C
Olsztyn
niedziela, 3 marca, 2024
reklama

Powstał “Ruch Żółtych Koszulek” w SM “Jaroty”. Zapowiedź walki o sprawiedliwość?

OlsztynPowstał "Ruch Żółtych Koszulek" w SM "Jaroty". Zapowiedź walki o sprawiedliwość?

W obliczu nadchodzącego Walnego Zgromadzenia w Spółdzielni Mieszkaniowej “Jaroty” oraz nasilającej się niezgody między mieszkańcami a władzami Spółdzielni, powstał nowy, spontaniczny ruch społeczny: “Ruch Żółtych Koszulek”. Jego lider, Adam Ludkiewicz, w swojej ostatniej wypowiedzi przedstawił główne cele oraz motywację stojącą za tą inicjatywą.

reklama

Jesteśmy zwykłymi mieszkańcami Spółdzielni Mieszkaniowej “Jaroty”, nie mamy powiązań z żadnymi politykami,” zapewnia Ludkiewicz, podkreślając, że głównym celem ruchu jest przywrócenie normalności w ich spółdzielni.

Ruch zaczął się w przestrzeni Facebooka, gdzie stworzony został fanpage “Ruch Żółtych Koszulek”. Na stronie tej, członkowie ruchu zachęcają wszystkich zainteresowanych zmianami w Spółdzielni do polubienia i udostępniania treści, promując tym samym ich działania.

reklama

Ciekawym elementem jest nazwa ruchu, która nawiązuje do Ruchu Żółtych Kamizelek, które powstały jesienią 2018 roku we Francji. Protesty te miały na celu zwrócenie uwagi na rosnące koszty życia i zwiększanie obciążeń podatkowych dla pracujących obywateli. Analogicznie, Ruch Żółtych Koszulek w Spółdzielni “Jaroty” ma na celu zwrócenie uwagi na problemy mieszkańców.

Ludkiewicz wyjaśnia, że grupa dąży do uczciwego zarządzania wspólnymi środkami i obniżenia czynszów, zwłaszcza w obliczu trudnych czasów, jakie przyszło przeżywać społeczności lokalnej. Działania te mają być prowadzone zgodnie z prawem i w pełnym świetle prawa.

“Wzywamy do szacunku i troski o prywatną własność każdego członka Spółdzielni,” mówi Ludkiewicz. “Chcemy, aby każdy mieszkaniec i pracownik znał wartość tej społeczności i traktował ją z należytą starannością.”

reklama

Jak widać, Ruch Żółtych Koszulek zdecydowanie zaznacza swoją obecność, wzywając do zmian w Spółdzielni Mieszkaniowej “Jaroty. Czas pokaże, jakie skutki przyniesie ich zaangażowanie i czy ich głos zostanie usłyszany.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

21 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
21 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
MP7
8 czerwca 2023 17:34

I co? Nie’ pykło’? Krowa co dużo ryczy, mało mleka daje. 😝

Patryk
7 czerwca 2023 11:33

Kolejny cep co chce tylko stołek.

Polecane
Ogłoszenia