fbpx
26 C
Olsztyn
piątek, 22 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Seria kradzieży i napadów w sklepach: młody przestępca zatrzymany

GiżyckoSeria kradzieży i napadów w sklepach: młody przestępca zatrzymany

22-latek z Giżycka usłyszał zarzuty w związku z dokonaną przez niego serią kradzieży i agresywnych napadów na personel sklepów na terenie miasta. Sprawca nie tylko przywłaszczył alkohol, ale również zaatakował pracowników ochrony, stosując przemoc w postaci pchania, szarpania i uderzania.

reklama

Napad i kradzież w supermarkecie

Pierwszy incydent miał miejsce w sobotę 13 maja w jednym z supermarketów w Giżycku. Wówczas doszło do kradzieży alkoholu o łącznej wartości ponad 230 złotych oraz do napaści na pracownika ochrony. Śledztwo policyjne wykazało, że sprawca wziął z półki alkohol i nie płacąc za niego, próbował opuścić sklep. Kiedy pracownik ochrony podszedł do mężczyzny, nakazując mu zwrot skradzionego towaru, został zaatakowany. Sprawca zastosował przemoc, popychał, szarpał i uderzał pracownika ochrony, po czym uciekł z miejsca zdarzenia. Sprawa natychmiast została zgłoszona na policję.

Kto ukradł perfumy warte 2700 złotych? Olsztyńska policja prosi o pomoc

Kolejne zgłoszenia i zatrzymanie sprawcy

19 maja policja otrzymała zgłoszenie o kradzieży w jednej z drogerii. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że sprawcą obu czynów oraz ataku na pracownika ochrony jest ta sama osoba. Zatrzymanie sprawcy było tylko kwestią czasu. Po zebraniu dowodów i ustaleniu tożsamości podejrzanego policjanci natychmiast go schwytali. Okazało się, że jest to 22-letni mieszkaniec Giżycka, który wcześniej miał na swoim koncie przestępstwa przeciwko mieniu i odbywał za nie karę pozbawienia wolności.

reklama

Przestępca usłyszał dwa zarzuty: kradzieży i kradzieży z użyciem przemocy, do których się przyznał. Za kradzież z użyciem przemocy grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. W dniu 30 maja 2023 roku sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu 22-latka na okres trzech miesięcy.

Wakacyjna beztroska: dwie nastolatki ukradły bardzo drogie kosmetyki

źródło: KPP Giżycko

reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia

Ukradli tory, bo mieli naprawić torowisko, z którego zabrali rok temu... szyny

Wakacyjna beztroska: dwie nastolatki ukradły bardzo drogie kosmetyki