23 C
Olsztyn
środa, 24 lipca, 2024
reklama

Praca magazyniera w Olsztynie — czy to perspektywiczna ścieżka kariery na długie lata?

Materiał partneraPraca magazyniera w Olsztynie — czy to perspektywiczna ścieżka kariery na długie...

Magazynier to świetna praca dla osób dopiero wkraczających w dorosłość – najczęściej nie wymaga doświadczenia, wszystkiego można nauczyć się na miejscu. Ale niewykwalifikowany magazynier nie może liczyć na wysokie zarobki. Czy zatem jest to zawód na tyle perspektywiczny, że warto się w nim wyspecjalizować, np. poprzez odbycie odpowiednich kursów i szkoleń? Ile wówczas może wynieść wypłata?

reklama

Czy za kilkanaście lat może zabraknąć pracy dla magazynierów?

Przedstawiciele licznych zawodów doczekali się konkurencji w postaci robotów (tych fizycznych i tych wirtualnych), wykonujących ich zadania z podobną sprawnością, ale za to bez wypłaty, urlopu czy L4. Czy taki sam los może czekać magazynierów? Oczywiście trudno to przewidzieć na 100%, ale jednak jest to perspektywa bardzo mało prawdopodobna.

Skomplikowana budowa magazynów, wielość składowanych produktów, towarów i surowców, a także konieczność ich sprawnego i zgodnego z kluczem kompletowania, wymaga z całą pewnością obecności człowieka – zarówno jako wykonawcy, jak i jako nadzorcy procesów.

reklama

Jeśli więc zastanawiasz się nad zawodem na lata, aż do emerytury – magazynier może okazać się świetnym wyborem.

Gdzie może znaleźć pracę magazynier?

Na magazynierów czeka praca w licznych podmiotach gospodarczych, różniących się wielkością, branżą i typem samego magazynu.

Przestrzeń magazynową posiadają nawet niewielkie firmy, zajmujące się produkcją czy przetwórstwem. Magazyn służy ich wewnętrznym potrzebom – do przechowywania surowców lub wyrobów. Jest on najczęściej obsługiwany przez nielicznych pracowników. Po drugiej stronie skali znajdują się magazyny wielkopowierzchniowe dużych centrów logistycznych. Tutaj pracowników liczy się w setkach, a składowane towary należą do przeróżnych kategorii.

reklama

Pomiędzy tymi ekstremami znajduje się mnóstwo opcji pośrednich – większych i mniejszych magazynów utrzymywanych na potrzeby firmy lub świadczących usługi outsourcingowe. Liczbę dostępnych w Olsztynie opcji możesz zweryfikować na portalu GoWork.pl, na którym prezentowane są setki ofert pracy w całym Olsztynie – https://www.gowork.pl/praca/magazynier;st/olsztyn;l.

Jakie kursy i umiejętności pomagają w znalezieniu dobrej pracy w charakterze magazyniera?

Magazynier bez uprawnień to opcja dobra dla studenta, czy też na pracę sezonową lub tymczasową. Jeśli myślisz o tym zawodzie poważnie, warto ukończyć szkolenia i kursy, dzięki którym zyskasz znacznie więcej możliwości awansu, a co za tym idzie, szansę na wyższe zarobki.

Przydatne będą kursy z obsługi wózków widłowych, regałów magazynowych, systemów zarządzania magazynem (WMS), z użytkowania czytników kodów kreskowych czy na operatora podestów ruchomych.

Jeśli to ci nie wystarczy, możesz sięgnąć wyżej i ukończyć studia na jednym z kierunków związanych z obsługą magazynów. Należą do nich logistyka, spedycja, kontrola jakości, ale także szeroko pojęte zarządzanie.

Z umiejętności dodatkowych, przydatnych do pracy na magazynie, warto zwrócić uwagę na zdolność organizacji pracy własnej i ewentualnie zespołu, obsługa programów komputerowych i urządzeń, a także znajomość języków obcych – zwłaszcza angielskiego, ponieważ interfejsy wielu programów wyświetlają się wyłącznie w tym języku.

Ile może zarobić magazynier w Olsztynie?

Trzech na czterech magazynierów w Olsztynie zarabia powyżej 4000 zł brutto, czyli o ponad 500 zł więcej niż najniższa krajowa. Jednocześnie co czwarty zarabia powyżej 5000 zł brutto. Mediana wynosi natomiast 4500 zł brutto – jest to przeciętny zarobek na stanowisku magazyniera w Olsztynie.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane