11 C
Olsztyn
niedziela, 19 maja, 2024
reklama

Mężczyzna z Iławy znęcał się nad żoną: 53-latek został zatrzymany przez policję

IławaMężczyzna z Iławy znęcał się nad żoną: 53-latek został zatrzymany przez policję

Mieszkanka Iławy zdecydowała, iż koszmar, którego codziennie doświadczała w domu, musi się skończyć. Jej mąż często stosował wobec niej przemoc psychiczną, był agresywny i nadpobudliwy.

reklama

W środowy wieczór, 4 października 2023 r., iławska policja została powiadomiona o awanturze pomiędzy małżeństwem. Skierowani na miejsce funkcjonariusze zastali pijanego mężczyznę, który znęcał się nad swoją żoną, wyzywając i poniżając ją. Skrajnie przestraszona kobieta zwróciła się o pomoc do policjantów, co zakończyło się zatrzymaniem krewkiego małżonka. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie.

Nie była to jednak pierwsza styczność 53-latka z policją. Iławianin od dłuższego czasu znęcał się nad swoją żoną. Był też objęty dozorem policyjnym. Funkcjonariusze przyjęli zgłoszenie o popełnionym przestępstwie i zdecydowali o zastosowaniu procedury Niebieskiej Karty. Policjanci wnioskować będą także o zastosowanie środka zapobiegawczego, czyli o tymczasowy areszt.

reklama

Zgodnie z Kodeksem karnym za fizyczne lub psychiczne znęcanie się nad osobą najbliższą albo nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności, grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policja apeluje o reagowanie na sytuacje przemocy domowej. Czasami szybka interwencja może uratować czyjeś zdrowie, a nawet życie.

źródło: KPP Iława

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia