18 C
Olsztyn
czwartek, 13 czerwca, 2024
reklama

Wymiana BTC na PLN – jak sprzedać Bitcoin?

Materiał partneraWymiana BTC na PLN – jak sprzedać Bitcoin?

Choć kantory kryptowalut, w których dostępna jest wymiana BTC na PLN, są mniej popularne niż giełdy kryptowalutowe, to warto rozważyć ich wykorzystanie, jeśli planujesz inwestować w Bitcoin, Ethereum lub inne cyfrowe waluty. Dzięki kantorom kryptowalut możesz szybko i wygodnie kupić lub sprzedać najważniejsze kryptowaluty bez konieczności zakładania konta na giełdzie. Zobacz, jak wymienić Bitcoin w kantorze kryptowalutowym.

reklama

Jak sprzedać kryptowaluty?

Czy wiesz, że w kantorze kryptowalutowym możesz nie tylko kupić Bitcoin, ale także sprzedać krypto? Dokonanie transakcji jest proste i szybkie. W pierwszej kolejności umów się na wizytę w kantorze. Następnie przygotuj dostęp do portfela i udaj się do punktu stacjonarnego. W Warszawie kantor kryptowalutowy znajdziesz przy ulicy Marszałkowskiej 126/134. Na miejscu zostaniesz poproszony o zaakceptowanie kursu. Pamiętaj, że kurs możesz wcześniej sprawdzić na stronie online kantoru. Warto jednak wiedzieć, że kurs Bitcoin nie jest stały i ulega szybkim przemianom. Nie jest on zależny od kantoru, ale od tego, co się dzieje w danym momencie na giełdzie.

Gdy już zaakceptujesz kurs, po którym możliwa będzie wymiana BTC na PLN, pracownik kantoru poda Ci adres portfela. Na niego musisz przelać kryptowaluty, a kantor Tobie wypłaci gotówkę, lub przeleje pieniądze na konto bankowe – wedle Twoich preferencji. Teraz już tylko pozostaje Ci cieszyć się otrzymaną gotówką.

reklama

Jak wyglądają kantory kryptowalutowe?

Kantory kryptowalut są popularną alternatywą dla giełd kryptowalut. Działalność kantoru kryptowalutowego polega na kupnie i sprzedaży kryptowalut, takich jak Bitcoin, Ethereum czy Litecoin, w zamian za tradycyjne waluty, takie jak dolary, euro czy franki szwajcarskie. Kantory kryptowalut mogą działać w formie fizycznej, jak i wirtualnej. W przypadku wyboru tej drugiej formy użytkownik musi założyć konto, podobnie jak w przypadku giełd kryptowalut.

Stacjonarne kantory kryptowalut natomiast w zasadzie nie różnią się od kantorów walutowych. W kantorze znajdziesz tablicę notowań, kasę fiskalną oraz obsługę, która przeprowadzi Cię przez cały proces kupna lub sprzedaży wybranej kryptowaluty.

Jakie zalety mają kantory kryptowalutowe?

Fizyczne kantory kryptowalut oferują wiele funkcjonalnych opcji, które są atrakcyjne dla użytkowników kryptowalut. Jedną z nich jest względna anonimowość transakcji. W kantorze stacjonarnym można kupić kryptowaluty za gotówkę w różnych walutach, w tym złotówkach, dolarach lub euro. Dzięki brakowi pośredników, kantory kryptowalut oferują czasem bardziej atrakcyjne kursy zakupu/sprzedaży kryptowalut niż na giełdzie. Jednakże nie zawsze jest to regułą, a niektórzy właściciele kantorów narzucają dodatkowe marże przy sprzedaży lub zakupie Bitcoina, lub innych kryptowalut, dlatego warto postawić na sprawdzony i rzetelny kantor, który oferuje atrakcyjne warunki. W Polsce istnieje niewiele stacjonarnych kantorów kryptowalut. Punkty znajdują się głównie w dużych miastach, na przykład w Warszawie.

reklama

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane