11 C
Olsztyn
piątek, 2 czerwca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Dwa medale dla studentek UWM na prestiżowym konkursie mleczarskim

OlsztynDwa medale dla studentek UWM na prestiżowym konkursie mleczarskim

Reprezentantki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego (UWM) zdobyły dwa medale na 23. Międzynarodowym Konkursie Sensorycznym Oceny Produktów Mleczarskich, który odbył się w La Roche Sur Foron, we Francji. To kolejne osiągnięcie olsztyńskich studentek w tym prestiżowym konkursie.

reklama

Szczegóły Konkursu

W konkursie, który odbył się 16 maja, wzięło udział 17 trzyosobowych zespołów, czyli łącznie 51 reprezentantów z takich krajów jak: Holandia, Francja, Rumunia, Hiszpania, Włochy i Polska. UWM reprezentowały dwa zespoły z Wydziału Nauki o Żywności, w skład których wchodziły: Julia Piątek, Klaudia Brzuzy, Klaudia Wiaterek, Oliwia Lutrzykowska, Elisaveta Moshnina, Agnieszka Michalska. Medalistkami zostały Elisaveta Moshnina, która zdobyła 2. miejsce w ocenie sera Reblachon, oraz Klaudia Wiaterek, która zdobyła 3. miejsce w ocenie mleka.

Młody naukowiec z UWM zdobywa dofinansowanie w konkursie "Perły Nauki

Droga do sukcesu

Wszystkie reprezentantki ukończyły studia inżynierskie na kierunku technologia żywności i żywienie człowieka ze specjalnością w technologii mleczarskiej, co niewątpliwie przyczyniło się do ich sukcesu. Aktualnie kontynuują swoją edukację na studiach magisterskich na tym samym kierunku.

reklama

Rozgrywki konkursowe

Konkurs polegał na ocenie mleka, masła i trzech typów serów: Emmental, Tomme De Savoie i Reblochon. Kryteria oceny były zróżnicowane i zależne od typu produktu. Mleko oceniano pod kątem smaku, masło zaś pod kątem topliwości. Ocena serów była najbardziej złożona i obejmowała kryteria wizualne, zapachowe, dotyczące tekstury, a na końcu ocenę smakową.

Tradycja sukcesów

Studenci UWM uczestniczą w konkursach sensorycznych od 2015 roku. W 2017 roku konkurs odbył się na naszym rodzimym terenie, w Kortowie. Od tamtego czasu nasi studenci zawsze przywożą medale. W 2019 roku również we Francji, nasze zespoły zdobyły najwięcej medali, triumfując zarówno w klasyfikacji indywidualnej, jak i zespołowej.

reklama
Leszek Balcerowicz przyjedzie do Olsztyna

źródło: UWM

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia

Zaskakujący wynik? Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w rankingu światowych uczelni

Leszek Balcerowicz przyjedzie do Olsztyna