Na zajęciach z technologii serów i preparatów wysokobiałkowych studenci pobili rekord w rozciąganiu sera mozzarella. Postawili oni wysoko poprzeczkę dla kolejnych grup i z dumą patrzyliśmy na ich osiągnięcia.
Chr. Hansen i Uniwersytet Warmińsko-Mazurski – partnerstwo na rzecz rozwoju naukowego
Zajęcia odbyły się na Katedrze Mleczarstwa i Zarządzania Jakością na Wydziale Nauki o Żywności Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, gdzie studenci mieli okazję poznać proces wytwarzania różnych typów sera oraz preparatów wysokobiałkowych.
Chr. Hansen jest globalną firmą biotechnologiczną. Zajmuje się ona opracowywaniem i produkcją naturalnych rozwiązań dla branży spożywczej, farmaceutycznej jak również rolnictwa.
Dzięki współpracy z Chr. Hansen, mieli oni dostęp do najnowszych technologii w produkcji serów i preparatów wysokobiałkowych. Wykładowcy z Katedry Mleczarstwa oraz przedstawiciele Chr. Hansen zapewnili nie tylko wiedzę teoretyczną, ale również praktyczną, co pozwoliło nam na zdobycie cennych umiejętności i doświadczeń.
Odkrywanie procesu wytwarzania serów i preparatów wysokobiałkowych na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim
W trakcie zajęć studenci mieli okazję spróbować różnych smaków sera, m.in. mozzarelli, cheddara czy sera pleśniowego. Dowiedzieli się również, jakie parametry muszą być spełnione, aby ser był wysokiej jakości i miał odpowiednie właściwości sensoryczne.
Jednym z najbardziej emocjonujących momentów zajęć było właśnie rozciąganie sera mozzarella. Studenci, wykorzystując swoje umiejętności i wiedzę, potrafili osiągnąć długości niespotykane dotychczas na zajęciach. Ich sukces został nagrodzony gromkimi brawami i pochwałami.
Dzięki takim zajęciom mają oni okazję zrozumieć, jak wiele pracy i zaangażowania jest potrzebne, aby wytwarzać wysokiej jakości produkty spożywcze. Warto zwrócić uwagę na to, jakie technologie są stosowane w produkcji żywności oraz jakie kryteria jakościowe muszą być spełnione, aby produkt był bezpieczny dla konsumenta.
Zajęcia z technologii serów i preparatów wysokobiałkowych na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie to doskonała okazja dla studentów, aby zdobyć praktyczną wiedzę i umiejętności w produkcji żywności. Dzięki współpracy z Chr. Hansen, możliwy jest dostęp do najnowszych technologii i można się uczyć od najlepszych w tej dziedzinie.
Gratulujemy studentom osiągnięcia w rozciąganiu sera mozzarella i życzymy im dalszych sukcesów na drodze do zdobycia cennych umiejętności i doświadczeń w produkcji żywności wysokiej jakości.
źródło: UWM
A te barwy ukraińskie to na co tam. Mamy swoje barwy narodowe.
rekord rozciągniętej