20 C
Olsztyn
niedziela, 26 maja, 2024
reklama

Znamy kolejną lokalizację Aldi. Market powstaje w ruchliwej części Olsztyna

OlsztynZnamy kolejną lokalizację Aldi. Market powstaje w ruchliwej części Olsztyna

O otwarciu pierwszego sklepu sieci Aldi w Olsztynie mówiło się od wielu miesięcy. Pierwsze plotki zaczęły krążyć już w lipcu ubiegłego roku, kiedy spekulowano o potencjalnym miejscu budowy dyskontu na ul. Bajkowej. Jesienią plotki przeniosły się na skrzyżowanie ulic Bartąskiej i Zachodniej, na obrzeżach miasta. Teraz wydaje się, że lokalizacja została już ustalona — sklep najprawdopodobniej powstanie w okolicy marketu sportowego Decathlon.

reklama

Pierwsze Aldi na terenie Olsztyna

Miasto Olsztyn nie posiadało dotąd żadnego sklepu sieci Aldi w swoich granicach administracyjnych. Teraz to się zmienia — w miejscowości Dywity, w pobliżu osiedla Sterowców, powstaje pierwszy sklep niemieckiej marki w powiecie olsztyńskim. Łączna powierzchnia sklepu ma wynieść około 1500 metrów kwadratowych, z czego na salę sprzedaży przeznaczone będzie około 1000 metrów kwadratowych.

Z informacji przekazanych olsztyn.com.pl przez prezydenta Olsztyna, Piotra Grzymowicza wynika, że nowy sklep sieci Aldi zostanie zlokalizowany przy ul. Płoskiego, przy wyjeździe z Olsztyna w kierunku Butryn, naprzeciwko sklepu Decathlon.

reklama

Przygotowania do budowy w pełni

Obecnie w miejscu obok planowanej inwestycji znajduje się, popularna wśród kierowców, myjnia samochodowa. Wkrótce pobliski teren ma się zmienić w plac budowy. Ale kiedy dokładnie klienci będą mogli zrobić zakupy w nowym sklepie? Jaki będzie jego rozmiar? Przedstawiciele sieci Aldi zachowują dyskrecję co do szczegółów. Warto dodać, że myjnia nadal będzie funkcjonowała w tym miejscu, a sklep powstanie obok niej.

Luiza Urbańska, przedstawicielka sieci Aldi, wyjaśnia olsztyn.com.pl, że firma ma na celu komunikować konkretne daty otwarcia nowych sklepów dopiero w momencie, gdy ma 100% pewność co do ustalonej daty. Urbańska zapewniła, że odbędzie się to z odpowiednim wyprzedzeniem.

Aldi rozdaje karty

Firma Aldi jest znana jako dominujący gracz na rynku niemieckiego handlu detalicznego. W 2013 roku firma świętowała swoje stulecie, ewoluując od małego sklepu w Essen do dynamicznego konglomeratu działającego w dziewięciu krajach europejskich i obejmującego ponad 70 regionalnych firm. Pracownicy są nieodłącznym elementem sukcesu Aldi, z których około 60 000 zatrudnionych jest w Niemczech, Belgii, Danii, Francji, Luksemburgu, Holandii, Polsce, Portugalii i Hiszpanii.

reklama

W Polsce Aldi ma na swoich listach płac prawie 3 500 osób, a ta liczba ma wzrosnąć w związku z planami ekspansji sieci.

źródło: olsztyn.com.pl

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

7 KOMENTARZY

7 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Emtec
22 maja 2023 18:04

W sumie fajnie w końcu Inter będzie musiał obniżyć ceny bo zbankrutuje

Anonimowo
22 maja 2023 15:21

Biedronka, Inter Marche, będzie Aldi brakuje tam tylko Lidla i kościoła

Polecane
Ogłoszenia