fbpx
-0 C
Olsztyn
środa, 1 grudnia, 2021
reklama

Galeria Warmińska od środka. Byliśmy na placu budowy [GALERIA]

reklama

Pierwsi klienci zrobią zakupy w Galerii Warmińskiej o miesiąc wcześniej niż planowano. Data otwarcia, wyznaczona na 5 września, budzi emocje nie tylko wśród mieszkańców Olsztyna. Imponujące tempo prac budowlanych stale rośnie. Inwestor zapowiada, że przy etapie wykończeniowym weźmie udział ponad trzykrotnie więcej pracowników niż do tej pory. Na kilka miesięcy przed oddaniem obiektu odwiedziliśmy plac budowy.

Niecierpliwie oczekiwana nie tylko przez olsztynian, ale i mieszkańców całego województwa Galeria Warmińska, zajmie powierzchnię ponad 116 tys.m2. 42 tys. m kw stanowić będzie część handlowo — usługowa.

– Galeria Warmińska będzie prawdopodobnie największym i najnowocześniejszym obiektem handlowo — rozrywkowym w północno – wschodniej Polsce — mówi Marcin Namięta, kierownik budowy. — Sprawny proces powstawania Galerii Warmińskiej budzi ogromne zainteresowanie. Gościliśmy u siebie m.in. studentów budownictwa z Wydziału Nauk Technicznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

reklama

Tempo prac odzwierciedla ruch na placu budowy, na którym codziennie znajduje się 400 pracowników. Okazuje się jednak, że przy etapie wykończeniowym ich liczba wzrośnie ponad trzykrotnie. Nawet do 1500 osób. To dobra wiadomość dla olsztynian oraz mieszkańców województwa. Jak zapewnia inwestor, pracownicy rekrutowani będą głównie z regionu warmińsko — mazurskiego. Dodatkowo, pracę w Galerii Warmińskiej po oddaniu obiektu, ma znaleźć około 1000 osób.

Czytaj też:  Warmińsko-mazurskie. Przez tydzień podwoiła się liczba zgonów i prawie podwoiła liczba zakażonych COVID-19

Udało nam się dowiedzieć, że od ulicy Sikorskiego, gdzie mieści się tzw. ściana ażurowa, (zza której widoczna jest szklana fasada) znajdą się trzy wejścia do Galerii Warmińskiej. Czwarte natomiast – z tylu obiektu. Poziomy 0, 1. oraz 2 zostaną przeznaczone dla najemców handlowo — usługowych oraz część restauracyjną. Na poziomie trzecim znajdzie się 9-salowe kino, klub fitness i kręgielnia. Parking na blisko 1200 miejsc zajmie drugą i trzecią kondygnację. Wjazd na część parkingową odbywać się będzie od strony Praktikera, wyjazd od ulicy Tuwima.

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama