fbpx
13 C
Olsztyn
środa, 4 października, 2023
reklama
reklama

Poseł ukradł tablet? Jerzy Szmit: – To była pomyłka

OlsztynPoseł ukradł tablet? Jerzy Szmit: - To była pomyłka

Media od kilku dni donoszą o sprawie zniknięcia sejmowego tableta. Głównym bohaterem zamieszania, obok znikającego urządzenia, jest poseł Jerzy Szmit z Olsztyna. 

reklama

Do całej sytuacji doszło w lipcu po posiedzeniu jednej z sejmowych podkomisji. Kamery monitoringu zarejestrowały posła Prawa i Sprawiedliwości, który wraz z plikiem dokumentów wziął z biurka sekretarza komisji tablet, który nie należał do niego.

Zamieszanie, które wywołała ta sytuacja, skłoniło polityka do publicznego wyjaśnienia całej sprawy. Jak wytłumaczył na zwołanej przez siebie konferencji prasowej, był to wynik zwykłej pomyłki – wszyscy bowiem używają podobnych sprzętów służbowych. Zapewnił, że jak tylko zostało mu to zgłoszone, zwrócił urządzenie właścicielowi i przeprosił za kłopot. Wyjaśniające pismo miało także trafić do marszałek Małgorzaty Kidawy-Błońskiej.

reklama

szmit tablet

Co ciekawe, cała sytuacja rozegrała się jeszcze przed rezygnacją Jerzego Szmita ze startu w październikowych wyborach parlamentarnych, na którą – zgodnie z oświadczeniem posła – miały wpłynąć sprawy osobiste (czytaj TUTAJ). Teraz przyznał, że jednym z powodów jego decyzji była właśnie ta sprawa, ponieważ wiedział, że ujrzy ona światło dzienne i będzie mogła obciążyć jego partię w newralgicznym czasie przed wyborami.

Marcin Kulasek: Nie wolno oszukiwać wyborców! [OPINIE]
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Anonimowo
20 października 2015 10:15

Coś jakiś nieswój ten tablet… 😀

Anonimowo
28 września 2015 17:42

Drogi Kurierze ja naprawdę nie spałem podczas tej konferencji 🙂 Pozdrawiam!

Polecane
Ogłoszenia
Łukasz Michnik kontra Cieszyński: czy na laptopach dla uczniów jest już wgrany Pegasus?
Marcin Kulasek: Afera PiS i PiSowska gra pozorów [OPINIE]
Furia Lidii Staroń. Grozi mediom? Zwierzęta w panice: nieoczekiwany skutek wojskowych ćwiczeń lotniczych Kotowski Skoczył! Zobaczcie jak wygląda prawdziwy spadochroniarz Iwona Arent w skansenie pokazuje dom matki Marcin Kotowski ma poparcie Szymona Hołowni Łukasz Michnik zażartował sobie z ministra Cieszyńskiego? Ignacy Niemczycki jest wściekły na PiS? Oto dlaczego Marcin Kotowski punktuje polityka PiS-u Łukasz Michnik pyta się ministra, czy ten zerwał mu baner Ignacy Niemczycki: ta sytuacja dotyczy wszystkich polskich rolników Po co Marcin Kotowski kandyduje do Sejmu? Marcin Kotowski Zachęca młodych do głosowania Minister Błaszczak popiera Iwonę Arent Gigantyczna wpadka kandydata PiS-u w Olsztynie Iwona Arent na spacerze z psem i kotem Marcin Kotowski punktuje ministra Cieszyńskiego Marcin Kotowski chce walczyć o przyszłość regionu Marcin Kotowski: politycy PiS-u czują się lepsi? Ignacy Niemczycki: mój filmik o S16 wzbudził wiele kontrowersji Odważny jak Łukasz Michnik? Mówi prawdę o Konfederacji