11 C
Olsztyn
piątek, 2 czerwca, 2023
reklama

Michał Wypij: Z kryzysem można wygrać [OPINIA]

W Olsztynie mieliśmy okazję gościć Mikołaja Rykowskiego, prezesa Fundacji Wolne Miejsce. Pan Mikołaj wprowadza w Polsce świetną ideę sklepów socjalnych. Oferta tych placówek skierowana jest przede wszystkim do osób, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej, są zagrożone samotnością lub wykluczeniem społecznym. Zakupy mogą też zrobić posiadacze specjalnych skierowań – wydają je m.in. lokalne ośrodki pomocy społecznej. W ofercie są m.in owoce, warzywa i inne produkty spożywcze oraz chemia.

Tego rodzaju działalność to wsparcie osób mniej zamożnych jak i przeciwdziałanie marnowaniu żywności. 

Sklepy socjalne to znakomite rozwiązanie w obecnym kryzysie gospodarczym. Produkty oferowane w tych sklepach są w co najmniej o połowę obniżonych cenach wobec cen standardowych. Jest to możliwe dzięki darczyńcom i sprzedaży produktów, którym upłynęła data ważności. Niestety, okazuje się, że w naszym kraju można głodować, ale nie można zmieniać prawa. W Polsce do sklepów socjalnych mogą trafić tylko produkty, którym nie upłynął termin ważności.

Marcin Kulasek: PiS reparacji nie załatwi! [OPINIA]

To straszny przykład niemocy politycznej. Można remontować prywatne mieszkania za publiczne pieniądze, można przegapić rakiety latające po polskim niebie. Nakarmić głodujących nie można.

10 KOMENTARZY

10 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Olga
20 maja 2023 22:51

Oj dzieciaku, dzieciaku. Nie garnitur i fryzura robią z człowieka polityka.

Nie pij już więcej
18 maja 2023 08:45

Wypij nie wie co to jest brutto – netto, per capita – per persona, import-eksport a tu rady daje. Ekonom jeden :))))))))))))))))))