-2 C
Olsztyn
sobota, 4 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Nadchodzące wydarzenia Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie

WiadomościNadchodzące wydarzenia Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie

Warsztaty w Akademii Dźwięku

reklama

Akademia Dźwięku to jeden z programów Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie, oferujący kompleksową edukację techniczną w obszarze realizacji dźwięku. 1 października ruszył cykl warsztatów weekendowych w sali kameralnej pod Amfiteatrem im. Czesława Niemena. Spotkania rozpoczynają się o godz. 11:00. Wstęp wolny (obowiązują zapisy: organizator@mok.olsztyn.pl).

Program warsztatów:

reklama

1 października – JAK NAGŁOŚNIĆ WOKAL

2 października – JAK DOBRZE SIĘ SŁYSZEĆ, CZYLI SYSTEM MONITOROWY

reklama

22 października – KOREKCJA INSTRUMENTU I STROJENIE

23 października – REALIZACJA NAGŁOŚNIENIA W POMIESZCZENIACH

5-6 listopada – ARANŻ

26-27 listopada – EMISJA WOKALU

10 grudnia – JAK ZABRZMIEĆ DOBRZE W KLUBIE

11 grudnia – EFEKTY INSTRUMENTALNE I WOKALNE

Wystawa z okazji Dnia Solidarności z Uchodźcami

We wtorek 11 października w staromiejskiej Galerii Rynek Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie odbędzie się otwarcie wystawy pokonkursowej: Międzynarodowy Studencki Konkurs na Plakat o Uchodźcach w Europie. Spotkanie rozpocznie się o godz. 11:00. Prace przygotowane przez studentów uczelni artystycznych i projektowych z całego świata będzie można oglądać przez tydzień. Wstęp wolny.

Spotkanie z Filipem Springerem

Zbliża się kolejne wydarzenie w ramach Olsztyńskiego Obserwatorium Kultury, programu Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie. We wtorek 11 października w Galerii Rynek na Starym Mieście odbędzie się spotkanie, które poprowadzi Magdalena Drozdowicz. Gościem będzie reportażysta i fotoreporter, Filip Springer. Początek o godz. 18:00. Wstęp wolny.

Prelekcja z cyklu Czwartki Wileńskie

W najbliższy czwartek 13 października w Kamienicy Naujacka przy ul. Dąbrowszczaków 3 dr hab. Wiesław Lach opowie o faktach, mitach i przekłamaniach dotyczących buntu Żeligowskiego. Prelekcja z cyklu Czwartki Wileńskie, organizowana przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie oraz Towarzystwo Przyjaciół Wilna i Ziemi Wileńskiej, rozpocznie się o godz. 17:00. Wstęp wolny.

„Kobiety” oczami Ewy Kilanowskiej

Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie zaprasza na wernisaż nowej wystawy w Galerii Amfilada w Kamienicy Naujacka przy ul. Dąbrowszczaków 3. W piątek 14 października o godz. 17:00 rozpocznie się spotkanie, podczas którego zaprezentowane zostaną prace Ewy Kilanowskiej – wizerunki kobiet napotkanych podczas licznych podroży. Malarstwo będzie można oglądać do 6 listopada w godz.: wtorek-piątek 11:00-18:00, sobota-niedziela 11:00-17:00. Wstęp wolny.

„Przedwojnie” na Olsztyńskiej Scenie Artystycznej

Niebawem w Spichlerzu na Starym Mieście odbędzie się kolejny koncert. W piątek 14 października na Olsztyńskiej Scenie Artystycznej (projekt Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie) przedwojenne szlagiery wykonają gitarzysta Krzysztof Czaplejewicz i Marta Andrzejczyk. Początek wydarzenia o godz. 18:00. Bilety w cenie 10 zł do kupienia w Informacji Kulturalnej (ul. Dąbrowszczaków 3), Galerii Rynek (ul. Stare Miasto 24/25) oraz na bilety.mok.olsztyn.pl.

Sobota w Muzeum Nowoczesności

O godz. 17:00 otwarcie wystawy pokonkursowej „Niedoceniane dziedzictwo – techniczne zabytki Olsztyna w obiektywie”, a godzinę później prezentacja kolejnego Eksponatu Miesiąca – dachówki z 1925 roku z uwiecznionym podpisem pracownika cegielni w Cegłowie koło Gietrzwałdu. Oba wydarzenia w Muzeum Nowoczesności odbędą się w sobotę 15 października. Organizatorami wystawy są: Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie oraz Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze, Oddział Warmińsko-Mazurski w Olsztynie. Wstęp wolny.

Earl Thomas z USA wystąpi w Olsztynie

Przed nami pierwszy po tegorocznym lecie koncert z cyklu Olsztyńskie Dobranocki Bluesowe. We wtorek 25 października o godz. 19:00 w sali kameralnej pod Amfiteatrem im. Czesława Niemena wystąpi Earl Thomas zza oceanu. Artysta występował na najbardziej prestiżowych festiwalach świata, w tym na Montreux Jazz. Jego największe atuty to charyzma i głos – mocny jak dzwon, okraszony charakterystyczną chrypką, chwytający za serce, po prostu niepowtarzalny! Bilety w cenie 25 zł do kupienia w Informacji Kulturalnej (ul. Dąbrowszczaków 3), Galerii Rynek (ul. Stare Miasto 24/25) oraz na bilety.mok.olsztyn.pl. Organizatorem wydarzenia jest Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne