5 C
Olsztyn
środa, 21 lutego, 2024
reklama

Omyłkowo”mrugnął” światłami do policjanta. Okazało się, że był pijany

OstródaOmyłkowo"mrugnął" światłami do policjanta. Okazało się, że był pijany

Pewien kierowca ostrzegał innych przed policją. „Mrugnął” także do policjanta na oznakowanym motocyklu. Okazało się, że to nie jest jego największy problem.

reklama

Kontrola prędkości i nieprawidłowe sygnalizowanie

Podczas rutynowej kontroli prędkości w terenie zabudowanym w Rychnowie, przeprowadzanej we wtorek 9 maja, funkcjonariusze z ostródzkiego oddziału drogówki zauważyli, że 45-letni kierowca samochodu osobowego po przejechaniu obok nich zaczyna ostrzegać nadjeżdżające z naprzeciwka pojazdy o kontroli, używając świateł drogowych niezgodnie z przepisami. Ostrzeżenie to dotarło również do policjanta z drogówki, poruszającego się na oznakowanym motocyklu, który postanowił zareagować.

Alkohol za kierownicą i konsekwencje

Zatrzymanie do kontroli drogowej z powodu niezgodnego z przepisami użycia świateł okazało się być tylko początkiem problemów kierowcy. W trakcie kontroli funkcjonariusz zauważył, że kierowca wydaje się być pod wpływem alkoholu. Po przeprowadzeniu badania stanu trzeźwości potwierdziły się obawy – kierowca renault miał prawie promil alkoholu w organizmie. Jego samochód został przekazany wskazanej osobie, a prawo jazdy zatrzymane.

reklama

Policja przypomina, że prowadzenie pojazdu mechanicznego pod wpływem alkoholu jest niezgodne z prawem i zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakazem kierowania pojazdami mechanicznymi.

Kara za nieprawidłowe używanie świateł drogowych

45-letni mężczyzna za niewłaściwe korzystanie ze świateł drogowych otrzymał mandat w wysokości 200 złotych i cztery punkty karne.

Choć ostrzeganie innych kierowców przed kontrolą drogową może wydawać się nieszkodliwe, może mieć poważne konsekwencje. Nikt nie jest w stanie przewidzieć, czy ostrzegany kierowca nie jest pod wpływem alkoholu, środków odurzających albo poszukiwany przez policję.

reklama

źródło: KPP Ostróda

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia