9 C
Olsztyn
sobota, 18 maja, 2024
reklama

Trzej 11-latkowie postrzeleni z pistoletu gazowego

IławaTrzej 11-latkowie postrzeleni z pistoletu gazowego

Dwóch nastolatków z Lubawy postrzeliło z wiatrówki trzech 11-latków. Chłopcy odnieśli obrażenia, a sprawcami zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.

reklama

Strzelali do dzieci

Iławska policja otrzymała zgłoszenie dotyczące postrzelenia z pistoletu gazowego. Osoba zgłaszająca powiedziała, że sprawcy uciekli, a ona sama udaje się do swojego mieszkania. Stróże prawa bez zwłoki udali się do zgłaszającego. Okazało się, że to 11-latek. Chłopiec poinformował, że jego dwaj przyjaciele również zostali zaatakowani.

W czasie prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że podczas pobytu na podwórku nieznani poszkodowanym sprawcy oddawali strzały w ich kierunku z odległości około 1,5 metra, co spowodowało uszkodzenia ciała. Pokrzywdzeni nosili ślady siniaków na klatce piersiowej, szyi, biodrach oraz na nogach.

reklama

Sprawcy odpowiedzą przed sądem

Dzięki zgromadzonym informacjom lubawscy stróże prawa w krótkim czasie zidentyfikowali sprawców. Okazało się, że to dwaj szesnastolatkowie. Policjanci znaleźli u jednego z nich wiatrówkę, którą zarekwirowali. Po rozmowie z funkcjonariuszami młodzież z Lubawy została przekazana pod opiekę rodziców. O ich dalszym losie zdecyduje sąd.

źródło: KPP Iława

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia