26 C
Olsztyn
piątek, 21 czerwca, 2024
reklama

Sprawa apelacyjna Małkowskiego już w listopadzie. Co zdecyduje Sąd Okręgowy?

WiadomościSprawa apelacyjna Małkowskiego już w listopadzie. Co zdecyduje Sąd Okręgowy?

Olsztyński Sąd Okręgowy rozpozna sprawę apelacyjną byłego prezydenta Olsztyna Czesława Małkowskiego, którego sąd niższej instancji uniewinnił od zarzutów zgwałcenia ciężarnej urzędniczki. Apelację złożyła prokuratura i pokrzywdzona kobieta.

reklama

O terminie rozprawy apelacyjnej Czesława Małkowskiego poinformowało biuro prasowe Sądu Okręgowego w Olsztynie.

Sprawa apelacyjna Małkowskiego – tak jak wszystkie poprzednie rozprawy – z powodu charakteru zarzutów będzie rozpoznawana z wyłączeniem jawności. Sąd Okręgowy może utrzymać uniewinnienie Małkowskiego – wówczas sprawa definitywnie się zakończy lub też nakazać sądowi niższej instancji kolejne jej rozpoznanie.

reklama

B. prezydent Olsztyna Czesław Jerzy Małkowski w ostatnich dniach grudnia ub. roku został nieprawomocnie uniewinniony od zarzutów zgwałcenia urzędniczki olsztyńskiego magistratu oraz seksualnego wykorzystania zależności służbowej, polegającego na molestowaniu i zgwałceniu tej samej urzędniczki.

Według prokuratury oskarżony miał się dopuścić tych czynów, gdy był prezydentem miasta. W pierwszym rozpoznaniu sprawy – przez Sąd Rejonowy w Ostródzie w 2015 roku – został skazany na 5 lat więzienia. W ponownym procesie, który w grudniu 2018 roku zakończył się przed Sądem Rejonowym w Olsztynie – został uniewinniony. Obie te sprawy toczyły się za zamkniętymi drzwiami.

Nie wiadomo, z jakiego powodu ta sama sprawa zakończyła się dwoma tak odmiennymi wyrokami.

reklama

Małkowski od początku ujawnienia tzw. seksafery z jego udziałem w styczniu 2008 roku powtarzał, że jest niewinny.

Prowadząca postępowanie ws. Małkowskiego prokuratura w Białymstoku konsekwentnie utrzymuje, że jej ustalenia w tej sprawie są słuszne i dlatego złożyła apelację od uniewinnienia b. prezydenta Olsztyna. Także pokrzywdzona kobieta chce skazania Małkowskiego.

W czasie, gdy toczyły się procesy w jego sprawie, Małkowski trzy razy startował w wyborach samorządowych i za każdym razem przegrywał rywalizację o fotel prezydenta Olsztyna w drugiej turze z Piotrem Grzymowiczem. Małkowski jest obecnie olsztyńskim radnym.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane