23 C
Olsztyn
sobota, 25 maja, 2024
reklama

Olsztyńscy policjanci najlepsi w województwie

OlsztynOlsztyńscy policjanci najlepsi w województwie

Funkcjonariusze z Olsztyna zajęli pierwsze miejsce w eliminacjach wojewódzkich ogólnopolskich zawodów ratowników policyjnych.

reklama

Zmagania na poziomie województwa

W piątek 5 kwietnia w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Olsztynie miały miejsce eliminacje województwa warmińsko-mazurskiego do VIII Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Komenda Miejska Policji w Olsztynie wystawiła mocnych zawodników: st. sierż. Natalię Wojniak i st. post. Bartosza Wlazłowskiego z Wydziału Zabezpieczenia Miasta, i nie pomyliła się. Funkcjonariusze pokonali pozostałe drużyny i zakwalifikowali się do finału.

Podnoszenie wiedzy i umiejętności

Zawody mają podnosić wiedzę i umiejętności, ale także rozpowszechniać ideę i zasady udzielania pierwszej pomocy. Uczestniczyło w nich 19 dwuosobowych drużyn z terenu całego województwa warmińsko-mazurskiego.

reklama

Podczas pierwszego etapu uczestnicy musieli rozwiązać test wiedzy, na który składało się 30 zadań. W części praktycznej musieli zmierzyć się z symulacjami. Oceniano ich praktyczne umiejętności w sytuacji nagłego zatrzymania krążenia, wykorzystanie między innymi Automatycznego Defibrylatora Zewnętrznego (AED), czy torby medycznej.

Poziom wiedzy był wysoki

Sędziowali przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, którzy ocenili stan wiedzy wszystkich startujących na wysoki. Tym bardziej cieszy wygrana funkcjonariuszy z Olsztyna. Teraz to oni będą reprezentować komendę Wojewódzką Policji w Olsztynie podczas finałowego starcia.

VIII Ogólnopolskie Zawody Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy odbędą się w Szkole Policji w Słupsku w dniach 5-7 czerwca.

reklama

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia