18 C
Olsztyn
poniedziałek, 29 maja, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Przy alei Warszawskiej powstanie nowoczesny „prywatny akademik”

OlsztynPrzy alei Warszawskiej powstanie nowoczesny "prywatny akademik"

Przy alei Warszawskiej w Olsztynie ma powstać nowy „akademik” dla młodych ludzi – do zamieszkania i „budowania znajomości i relacji”.

reklama

Nowa inwestycja Arbetu

Za nową inwestycję odpowiada Arbet, jedno z najdłużej działających przedsiębiorstw budowlanych na olsztyńskim rynku lokalnym, funkcjonujące od 1994 roku. Początkowo koncentrowało się na pracach remontowych i budowlanych, lecz w miarę ewolucji rynku branżowego zaczęło prowadzić działalność deweloperską. Obecnie jednym z jego projektów jest inwestycja usytuowana na skrzyżowaniu alei Warszawskiej i Obrońców Tobruku, którą realizuje spółka celowa „W99” z grupy Arbet.

Rozpoczęto przygotowania do budowy

W ciągu ostatniego miesiąca teren o powierzchni prawie 3 tys. m2 został oczyszczony z drzew i krzewów, aby ustąpić miejsca 7-piętrowemu budynkowi. Konstrukcja ta ma być przeznaczona przede wszystkim dla studentów i młodych osób, nie tylko jako miejsce zamieszkania, ale również – jak informuje deweloper – jako przestrzeń do nawiązywania znajomości i budowania relacji. Wszystko wskazuje więc na to, że budynek zostanie przeznaczony głównie na długoterminowy wynajem.

reklama
Olsztyński deweloper triumfuje w plebiscycie OtoDom

Udogodnienia dla mieszkańców

Mieszkańcy obiektu będą mieli dostęp do takich udogodnień jak pralnia, suszarnia, wspólna sala rozrywkowa oraz miejsca spotkań wyposażone w piłkarzyki czy stoły do gry w ping-ponga.

Budynek będzie mógł pomieścić około 140 osób w jedno- i dwuosobowych mikroapartamentach z aneksami kuchennymi i łazienkami oraz w większych mieszkaniach, 3-pokojowych „dla grup znajomych”.

reklama

To drugi taki budynek w okolicy

Zakończenie budowy jest zaplanowane na koniec 2025 roku.

Warto zauważyć, że w najbliższym sąsiedztwie, pod adresem aleja Warszawska 105, znajduje się podobny obiekt, zamieszkiwany głównie przez młodych ludzi i studentów uczęszczających na Uniwersytet Warmińsko-Mazurski.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
tralala
9 maja 2023 17:18

czas na nano apartamenty

Popularne
Ogłoszenia

W Olsztynie powstanie kilkanaście nowych inwestycji

Zabawne nazwy miejscowości: odkryj niezwykłe miasteczka Warmii i Mazur