fbpx
32 C
Olsztyn
poniedziałek, 21 czerwca, 2021
reklama

Setki młodych ludzi imprezowało na plaży. Policja wkroczyła na teren uniwersytetu

reklama
Wyślij przez
0

Świetna pogoda i wolne od nauki, spowodowane maturami, sprawiło, że na olsztyńskim miasteczku akademickim Kortowo zaroiło się od młodych ludzi, żądnych zabawy. Interweniowała policja i Straż Uniwersytecka. Mamy nagranie wideo.

O niedawnych opadach śniegu i niskich temperaturach, nikt już nie pamięta. Z dnia na dzień zrobiło się gorąco i młodzi ludzi, którzy mają dość siedzenia w domu, ruszyli nad wodę. Jeden z naszych czytelników nadesłał nagranie z plaży w Kortowie, na którym widać pokaźną ilość osób. Zostali oni przegonieni stamtąd przez policję. Zazwyczaj to Straż Uniwersytecka zajmuje się takimi rzeczami, jednak nie dziwi, że tu wezwano policję – ludzi były całe tłumy. Część osób w panice przed dostaniem mandatu zaczęła uciekać do pobliskiego lasu i parku.

reklama

Dostaliśmy nagranie od czytelnika.

Wraz z początkiem maja rozpoczęło się luzowanie obostrzeń sanitarnych. To efekt prowadzonych w kraju szczepień i znacznych spadków ilości zakażeń. Trwające w całym kraju matury, sprawiają, że część licealistów ma wolne, a wciąż realizowane zajęcia w trybie zdalnym na uczelniach, zachęcają do wychodzenia z domu. Nic dziwnego, że wraz z wyjściem słońca, z domów wyszli też ludzie. Plaża kortowska to jedno z ulubionych miejsc młodych mieszkańców Olsztyna poza Plażą Miejską. Jest tu wyznaczone miejsce na grillowanie oraz trawiasta polana na której można piknikować. Jej walory niedawno na konferencji prasowej zachwalał sam Rafał Trzaskowski, który chce we wrześniu organizować na kampusie spotkanie młodych ludzi.

Niestety impreza niektórym zbyt mocno weszła, bo jak zrelacjonował nam świadek zdarzenia, jego kolega dostał butelką w głowę. Ktoś dla zabawy wyrzucił ja w powietrze. Kilka osób rzucało nawet czymś w radiowóz, ale zdecydowana większość osób bawiła się kulturalnie.

Poprosiliśmy olsztyńska policje o komentarz:

W poniedziałek (10.05.2021) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie z prośbą o wsparcie od przedstawicieli straży uniwersyteckiej. Z otrzymanych informacji miało wynikać, że na terenie kampusu przy plaży kortowskiej gromadzą się młode osoby i nie stosują się do apeli dotyczących przestrzegania reżimu sanitarnego. Na miejsce zostały wysłane policyjne patrole. Już na sam widok oznakowanych radiowozów część osób rozeszła się z miejsca zdarzenia. Policjanci wykonywali czynności prewencyjne, w trakcie których podjęli interwencje wobec 4 osób popełniających wykroczenie picia alkoholu w miejscu publicznym. Przypominamy, że w dalszym ciągu obowiązują nas przepisy dotyczące reżimu sanitarnego. Ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju, apelujemy aby nie podejmować zbyt pochopnych decyzji, które mogą zagrażać życiu i zdrowiu naszej społeczności.

ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA!

Wysyłamy tylko ważne tematy dotyczące życia mieszkańców

Wyślij przez
0
reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

10 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


10 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze