22 C
Olsztyn
czwartek, 20 czerwca, 2024
reklama

Nowe aneksy kuchenne dla mieszkańców „Domu dla Dzieci Nad Jeziorem”

OlsztynNowe aneksy kuchenne dla mieszkańców „Domu dla Dzieci Nad Jeziorem”

Za niecałe dwa miesiące podopieczni „Domu dla Dzieci Nad Jeziorem” w Olsztynku będą korzystali z nowych aneksów kuchennych, które powstają w wakacje na obu piętrach placówki. Nowoczesne kuchnie i jadalnie z pewnością polepszą warunki mieszkaniowe, ale chodzi nie tylko o to. Wychowankowie będą samodzielnie przygotowywać posiłki, więcej czasu spędzać ze sobą i uczyć się nowych ról społecznych.

reklama

Reforma placówki w Olsztynku rozpoczęła się w 2013 r. Wówczas Powiat Olsztyński przekształcił duży dom dla dzieci w dwie 14-osobowe placówki: socjalizacyjną i interwencyjną. Od tego czasu, przebywająca tam młodzież z pomocą wychowawców, samodzielnie przygotowuje posiłki, sprząta i robi zakupy.
– Przebudowa pomieszczeń w placówkach dla dzieci w Olsztynku to nie tylko podnoszenie standardów, wyjaśnia Mirosław Pampuch, starosta olsztyński. – Chodzi nam przede wszystkim o zmiany wychowawcze, usamodzielnienie i przystosowanie dzieci do życia w rodzinie.
Takie zmiany przeszła już placówka w Biskupcu. W Domu Dla Dzieci „Keja” podopieczni radzą sobie doskonale z codziennymi obowiązkami.
– Mam dużą satysfakcję, że w powiecie mamy trzy placówki gdzie nie ma już sprzątaczek, praczek i kucharek, mówi Arkadiusz Paturej, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Olsztynie. – Ta formuła się sprawdziła, dlatego zdecydowaliśmy się na zmiany w Olsztynku. Z naszych obserwacji i rozmów wynika, że i tam wszystko działa sprawnie, a dzieci chętnie angażują się w prace.
Koszt inwestycji to prawie 300 tys. zł, cała kwota pochodzi z budżetu Powiatu Olsztyńskiego. Zakres robót obejmuje budowę aneksów kuchennych, wymianę instalacji elektrycznej i instalacji centralnego ogrzewania.

rak

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane