10 C
Olsztyn
niedziela, 3 marca, 2024
reklama

W Rosji zacząć chciał zacząć nowe życie. Francuz staranował szlaban na przejściu granicznym

BraniewoW Rosji zacząć chciał zacząć nowe życie. Francuz staranował szlaban na przejściu...

Francuski obywatel próbował nielegalnie przekroczyć granicę w Grzechotkach, aby w Rosji zacząć nowe życie. Udaremniła mu to Straż Graniczna.

reklama

Nieudana próba przekroczenia granicy

O niecodziennym wydarzeniu poinformował Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej.

Obywatel Francji usiłował sforsować szlaban na przejściu granicznym w Grzechotkach, dążąc do przedostania się na terytorium Rosji. Incydent miał miejsce 2 maja, nieco po godzinie 8:00 rano. Francuz pojawił się na drogowym przejściu granicznym w Grzechotkach, mając zamiar opuścić Polskę. Niestety, 36-letni mężczyzna nie dysponował dokumentami upoważniającymi do przekroczenia granicy. W związku z tym Straż Graniczna nie pozwoliła mu na opuszczenie kraju, co zmusiło go do zawrócenia na terytorium Polski.

reklama

Druga próba przekroczenia granicy i zatrzymanie mężczyzny

Mężczyzna był zdeterminowany, by dotrzeć do Rosji i około godziny 15:00 tego samego dnia ponownie pojawił się na przejściu granicznym w Grzechotkach. Tym razem postanowił ominąć odprawę graniczną: przyspieszając i forsując szlaban. Funkcjonariusz Straży Granicznej rozłożył zaporę w postaci kolczatki. Na ten widok 36-latek zatrzymał się. Wtedy został zatrzymany i przesłuchany.

Ponadto w jego samochodzie marki Citroen znaleziono 11 sztuk amunicji myśliwskiej, a mężczyzna nie posiadał zezwolenia na wwiezienie jej do Polski.

Wyjaśniał funkcjonariuszom Straży Granicznej, że w Rosji chce rozpocząć nowe życie.

reklama

Konsekwencje próby nielegalnego przekroczenia granicy

Mężczyzna został ukarany – za usiłowanie przekroczenia granicy państwowej z użyciem przemocy nałożono na niego grzywnę w wysokości 1050 zł. Do tego otrzymał 500 zł mandatu za brak pozwolenia na wwiezienie do Polski amunicji. We Francji posiadał zezwolenie na broń łowiecką, jednak w przypadku wjazdu do Polski powinien otrzymać zgodę na wwiezienie amunicji.

Mężczyzna został zwolniony po opłaceniu kar i zakończeniu czynności prawnych.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia