12 C
Olsztyn
piątek, 2 czerwca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Tęczowe zakończenie Marszu Równości — afterparty z drag queens w Kortowie

OlsztynTęczowe zakończenie Marszu Równości — afterparty z drag queens w Kortowie

W sobotę 20 maja Olsztyn stanie się miejscem wspólnego świętowania równości podczas trzeciego Marszu Równości. Tego dnia, po raz pierwszy, uczestnicy będą mogli dołączyć do hucznego afterparty.

reklama

Tęczowa noc z drag queens

Organizatorki zapraszają na taneczną imprezę w klubie studenckim Antałek w Kortowie (ul. Oczapowskiego 9), która będzie łączyła karaoke oraz drag show.

Na scenie klubu Antałek wystąpi aż pięć drag queens — Kitty, Kylie Wenner, Crystal Bright, Avrill De Mon i Luna Park. Jedna z nich, Luna Park, poprowadzi również część muzyczną imprezy jako DJ. Wszystkie są znane z występów w klubach takich jak Bunkier w Gdańsku czy Glam Club i Pogłos w Warszawie.

reklama

Występ drag queens to performans, który podkreśla teatralność płci kulturowej za pomocą wyrazistego makijażu i efektownych strojów. Ich obecność na marszach równości oddaje hołd roli, jaką odegrały podczas zamieszek w Stonewall, które zainicjowały emancypację osób LGBT+. Ciekawostką jest, że pierwszą rolę drag queen w kinie światowym zagrał Polak — Eugeniusz Bodo w filmie „Piętro wyżej”.

Rozkład wieczoru

Impreza w atmosferze zabawy i integracji rozpocznie się o godzinie 19:00 od karaoke. Wszyscy uczestnicy będą mieli możliwość wykazania się swoimi umiejętnościami wokalnymi, śpiewając swoje ulubione utwory i bawiąc się razem. O 21:00 Luna Park przejmie konsoletę DJ-a, zapewniając uczestnikom energetyczne brzmienia. Dobór muzyki z pewnością sprawi, że nikt nie będzie mógł usiedzieć w miejscu, a parkiet szybko zapełni się tancerzami. Punktem kulminacyjnym imprezy będzie drag show. Bilety kosztują 20 zł w przedsprzedaży i 25 zł w dniu marszu.

reklama

Marsz Równości

W sobotę, 20 maja o godzinie 12:00 Olsztyn zjednoczy się na Marszu Równości pod hasłem „Wszyscy chcą kochać”.

Marsz Równości w Olsztynie przyciąga coraz większą uwagę mieszkańców i przyjezdnych, stanowiąc wyraz wsparcia dla osób LGBT+ oraz podkreślając dążenie do równości praw dla wszystkich. Uczestnicy będą mieli okazję wyrazić swoją solidarność z osobami o różnych orientacjach seksualnych, tożsamościach płciowych i wyznaniach, tworząc święto różnorodności i wzajemnego szacunku.

źródło: Olsztyński Marsz Równości

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

16 KOMENTARZY

16 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Gej
17 maja 2023 08:32

Moimi najlepszymi kochankami są chłopcy z konfederacji, onr-u i młodzi księża. Razem chodzimy gwałcić dzieci i zabijać nienarodzonych. Poza tym pijemy krew na mszach satanistycznych i sprzedajemy majątek Żydom.

badacz netu
10 maja 2023 15:35

Miejsce pedofilów jest w więzieniu.

Popularne
Ogłoszenia