15 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 maja, 2024
reklama

Jest duży postęp prac przy budowie nowej drogi w Olsztynie. ZDJĘCIA

OlsztynJest duży postęp prac przy budowie nowej drogi w Olsztynie. ZDJĘCIA

Trwają zaawansowane prace przy budowie ulicy Plażowej w Olsztynie. Droga ma prowadzić do jeziora Skanda. Projekt ten otrzymał dofinansowanie z rządowego Programu Inwestycji Strategicznych i ma ogromne znaczenie dla mieszkańców miasta.

reklama

Ulica Plażowa — nowoczesne połączenie z miastem

W miejscu istniejącego traktu gruntowego powstaje ulica Plażowa o długości prawie kilometra. Szerokość drogi wynosić będzie sześć metrów. Wybudowane zostaną chodniki, ścieżki rowerowe, oświetlenie oraz niezbędna infrastruktura podziemna. Ważnym aspektem jest to, że ulica Plażowa będzie pełnić nie tylko funkcję komunikacyjną dla mieszkańców okolicznych osiedli, ale także stworzy dodatkowe połączenie południowych dzielnic z aleją Piłsudskiego oraz otworzy dostęp do terenów inwestycyjnych w pobliżu Olsztyńskiego Parku Naukowo-Technologicznego.

Wysokie tempo prac

Prace przy budowie ul. Plażowej w Olsztynie, realizowane przez spółkę Unibep z Bielska Podlaskiego, przebiegają w szybkim tempie. Ekipa budowlana skutecznie realizuje poszczególne prace. Ich zaawansowanie jest zauważalne na każdym etapie inwestycji, co pozwala przypuszczać, że harmonogram zostanie zachowany, a droga oddana do użytku zgodnie z planem. Prace budowlane miały trwać 9 miesięcy, co oznacza, że powinny zakończyć się w okresie wakacyjnym.

reklama

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

5 KOMENTARZY

5 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Wiola
6 maja 2023 11:23

A PARKING 🅿️ kooooowa gdzie ! Budujcie wreszcie parkingi

Olo
5 maja 2023 14:21

Dobrze że środkiem jeziora tej ulicy nie poprowadzili! Kolejne miejsce rekreacji zniszczone. Była fajna trawiasta plaża, to wybetonowali. Komu potrzebne betonowe schody i podjazd na niskiej trawiastej górce? Teraz kolejny asfalt i beton tam gdzie był las i plaża. 🙁

Polecane
Ogłoszenia