5 C
Olsztyn
środa, 21 lutego, 2024
reklama

W Olsztynie powstanie ulica Plażowa i zostanie przebudowana Pstrowskiego

OlsztynW Olsztynie powstanie ulica Plażowa i zostanie przebudowana Pstrowskiego

Ogłoszono przetarg na modernizację ulicy Pstrowskiego i wybudowanie ulicy Plażowej, która ma zastąpić piaszczystą drogę na skraju lasu, prowadzącą do plaży nad jeziorem Skanda. Zadanie zostanie zrealizowane w ramach Programu Inwestycji Strategicznych.

reklama

Budowa ulicy Plażowej

Pierwszy etap zamówienia to budowa ulicy Plażowej na odcinku od ulicy Pstrowskiego do ulicy Trylińskiego, o łącznej długości 966 metrów. W tej chwili jest to droga piaszczysta, częściowo (przez około 350 metrów) przebiegająca przez las, wykorzystywana przez okolicznych mieszkańców do dotarcia do plaży nad jeziorem Skanda.

W tym miejscu zaplanowano szeroką na 6 metrów drogę asfaltową z 2-metrowym chodnikiem i 2-metrową ścieżką rowerową, także asfaltową. Zaprojektowano odwodnienie i oświetlenie, którego w tej chwili tam brakuje, oraz określono prędkość projektową dla tej drogi na 30 km/h.

reklama

Przebudowa ulicy Pstrowskiego

Druga część planu zakłada przebudowę ulicy Pstrowskiego na odcinku od skrzyżowania z ulicą Sikorskiego do skrzyżowania z ulicami Wyszyńskiego i Synów Pułku. Jest to konieczne z uwagi na zły stan techniczny jednej z ważniejszych olsztyńskich ulic.

Jest to droga dwujezdniowa, po 7 metrów każda, przedzielona szerokim pasem zieleni. Zaplanowano modernizację 619 metrów dwupasmowej jezdni północnej i 737 metrów dwupasmowej jezdni południowej. Wykonawca musi gruntownie wymienić asfaltową konstrukcję ulicy, wybudować nowe zatoki dla autobusów, chodniki i ścieżki rowerowe, przebudować sieć wodociągową, sieci kablowe i oświetlenie uliczne oraz wymienić sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu z ulicą Dworcową. Dotychczasowe parametry drogi zostaną zachowane i nadal ma na niej obowiązywać ograniczenie prędkości do 70 km/h.

Warunki przetargu

Oferty można składać do 14 czerwca. Podczas wyboru najkorzystniejszej brane pod uwagę będą: cena (60 procent), okres dodatkowej rękojmi za wady (20 procent) i zgoda na przejęcie ryzyka przez wykonawcę (20 procent). Wykonawca będzie mieć 11 miesięcy na realizację zadania.

reklama

Oferta musi zachować ważność do 9 września z uwagi na dofinansowanie z Polskiego Ładu z Programu Inwestycji Strategicznych.

źródło: Rynek Infrastruktury

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
To ja
18 maja 2022 07:38

Co znaczy zapis “Dotychczasowe parametry drogi zostaną zachowane i nadal ma na niej obowiązywać ograniczenie prędkości do 70 km/h.” Gdzie na Pstrowskiego obowiązuje obecnie ograniczenie do 70 km/h????

Polecane
Ogłoszenia