10 C
Olsztyn
sobota, 13 kwietnia, 2024
reklama

Archeolodzy znów pod Wysoką Bramą

OlsztynArcheolodzy znów pod Wysoką Bramą

Kontynuowane są prace archeologiczne na terenie olsztyńskiej rondeli – części średniowiecznej fortyfikacji Olsztyna. 

reklama

Prace pod Wysoką Bramą prowadzone są od 2012 roku. Wtedy zespół archeologów pod kierunkiem Adama Mackiewicza odkrył fragmenty budowli obronnej pochodzącej z XIV/XV wieku. Przy okazji osłonięcia zabytkowych murów starego miasta znaleziono również m.in. wyroby ceramiczne i monety, a w ubiegłym roku część fortyfikacji została także udostępniona dla spacerowiczów.

Teraz badacze znów wracają pod Wysoką Bramę. Zespół archeologów będzie kontynuował badania na tym stanowisku, aby jeszcze dokładniej przyjrzeć się olsztyńskiej rondeli i sporządzić kompletną dokumentację znaleziska.

reklama

Jest to kolejny etap prac zleconych przez wojewódzkiego konserwatora zabytków, który ma potrwać do 15 grudnia. Ich koszt to 120 tys. złotych (netto).

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Jerzy
27 września 2015 15:23

Zastanawia mnie tylko głupota tej całej sytuacji – rozpoczyna się wykopaliska od nowa w sytuacji, gdy kończy się sezon, zaczyna jesień z obniżką temperatur oraz wtedy, gdy prace takie powinno się kończyć, a nie zaczynać i wyznacza się termin zakończenia na połowę grudnia czyli czas, gdy ziemia może być już solidnie zamarznięta (chociaż nie musi bo może być rozmiękła w kałużach)…

Tomek
27 września 2015 13:07

Złotego pociągu szukają?

Polecane
Ogłoszenia