fbpx
15 C
Olsztyn
wtorek, 26 września, 2023

Pszczele opowieści w Galerii Warmińskiej czyli Pszczoła w roli głównej

Październik w Galerii Warmińskiej rozpocznie się pysznie. I to dosłownie. Od 1 do 9 października będą u nas pokazy sprzętu pasiecznego, opowieści o życiu pszczół i promocje na zdrowy i pyszny miód.

Pszczoły i miody zagoszczą w Galerii Warmińskiej 1 października i będą królowały do 9 października. W tym czasie od poniedziałku do piątku w godz. 11:00 i 13:00 będą się odbywały prelekcje o pszczołach dla grup szkolnych. “Uczniowie, którzy przyjdą do nas na prelekcje poznają m.in. rodzaje miodów i roślin miododajnych, usłyszą opowieści o życiu pszczół i o tym, jak na przestrzeni lat zmieniało się pszczelarstwo i sprzęt pasieczny, np. ule” – mówi Michał Tur, dyrektor Galerii Warmińskiej, który zapewnia, że pszczele lekcje w Galerii Warmińskiej będą ciekawe i pasjonujące. “To nie będzie nudny wykład, a uczenie się przez doświadczenie, przez osobiste poznanie tematu” – zapewnia Michał Tur.

W weekendy od godz. 12.00 do godz. 19.00 tajemnice pszczół będą mogły poznawać całe rodziny. Dzieci będą mogły wtedy dekorować pszczołę-giganta, przebrać się w stój pszczelej robotnicy, robić świeczki z prawdziwego, pachnącego miodem pszczelego wosku, malować buzie, czy kolorować pszczele kolorowanki. Wszystkich, których interesuje życie tych arcyważnych dla ludzkości owadów zapraszamy na pokazy odsklepiania plastrów (takich, które wyciąga się z ula. Popularne przekazy, że miód cieknie z plastrów strumieniami to bajka!). Będzie też można zobaczyć, jak odsklepione plastry wiruje się, by wydobyć z nich miód i wreszcie – jak zlewa się miód do beczułek, czy słoi. “Przewidzieliśmy także degustacje różnych rodzajów miodu, a każdego weekendu będzie można kupić w promocyjnych cenach miód” – dodaje dyrektor Galerii Warmińskiej.

W tych dniach będzie można także oglądać pokazową ramkę z żywymi pszczołami i oglądać ul inhalacyjny.

Pokazy i prelekcje o pszczołach będą bezpłatne. Zapraszamy!

1000x1700px_totem