fbpx
15 C
Olsztyn
piątek, 22 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Pierzga pszczela – co to właściwie jest?

Materiał partneraPierzga pszczela - co to właściwie jest?

Pierzga to cenny produkt pszczelarski pozyskiwany z kwiatów roślin. Jest to mieszanina pyłku, nektaru, enzymów oraz wydzielin z gruczołów ślinowych pszczół. Pierzga jest bardzo bogata w składniki odżywcze i ma wiele korzyści dla zdrowia.

reklama

Skład pierzgi pszczeliej

Pierzga pszczela zawiera wiele składników odżywczych, w tym: białka, tłuszcze, węglowodany, witaminy (A, C, E, B1, B2, B3, B6), aminokwasy, mikroelementy (magnez, żelazo, cynk, selen), enzymy oraz fitohormony. Dzięki temu pierzga jest uznawana za naturalny suplement diety.

Korzyści zdrowotne pierzgi pszczeliej

Pierzga pszczela ma wiele korzyści dla zdrowia. Wpływa na poprawę odporności organizmu, regulację procesów trawienia, a także na stan skóry, włosów i paznokci. Zawarte w pierzdze enzymy i fitohormony wpływają na regulację hormonalną organizmu, co może mieć pozytywny wpływ na problemy związane z cyklem miesiączkowym u kobiet. Ponadto pierzga jest uznawana za naturalny środek łagodzący objawy menopauzy.

reklama

Jak stosować pierzgę pszczelą?

Pierzga pszczela może być stosowana na wiele różnych sposobów. Można ją spożywać na surowo, dodawać do koktajli, jogurtów czy musli. Można także stosować ją w formie tabletek lub kapsułek. Pierzga pszczela może być także stosowana zewnętrznie, na przykład na skórę lub włosy.

Podsumowanie

Pierzga pszczela to cenny produkt pszczelarski z wieloma korzyściami dla zdrowia. Zawiera wiele składników odżywczych, witamin i mikroelementów. Można ją spożywać na wiele sposobów, a także stosować zewnętrznie. Jeśli szukasz naturalnego sposobu na poprawę zdrowia i wzmocnienie organizmu, pierzga pszczela może być dobrym wyborem.

reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia