13 C
Olsztyn
czwartek, 20 czerwca, 2024
reklama

Mobilni fotografowie odkrywają uroki Olsztyna

OlsztynMobilni fotografowie odkrywają uroki Olsztyna

Goście uczestniczący w Mobile Photo Trip 7 ’22/23 mieli okazję przekonać się o urokach Olsztyna. Wybrali to miasto jako ósme z dziesięciu miejsc do odwiedzenia w tym sezonie.

reklama

Olsztyn — fotogeniczne miasto Warmii i Mazur

Olsztyn, malownicza stolica Warmii i Mazur, w ostatnich latach zyskuje coraz większą popularność wśród ekip filmowych, blogerów, vlogerów oraz dziennikarzy zajmujących się turystyką. Miasto przyciąga swoimi urokliwymi miejscami, które doskonale nadają się do uwiecznienia na zdjęciach.

Miasto kusi turystów nie tylko swoimi zabytkami, ale także parkami, jeziorami czy uliczkami Starego Miasta. W Olsztynie nie brakuje miejsc, które można odkryć spacerując z aparatem fotograficznym, czy smartfonem w dłoni. Każdy zakątek skrywa w sobie coś interesującego, co warto uwiecznić na zdjęciu.

reklama

Dni pełne wrażeń

Uczestnicy Mobile Photo Trip spędzili w Olsztynie dwa dni, zwiedzając liczne zakątki miasta oraz charakterystyczne dla regionu obiekty. Intensywny program obejmował m.in. filharmonię, planetarium, kamienicę Naujacka oraz hotel w budynku Centaurusa.

Mobilni fotografowie odwiedzili również budynek Urzędu Miasta, gdzie zwiedzili dawną salę sesyjną, podziwiali panoramę miasta z wieży ratuszowej oraz wysłuchali olsztyńskiego hymnu. Drugi dzień był też okazją do fotografowania jeziora Ukiel, Olsztyńskiego zamku, Parku Podzamcze oraz kamienic ozdobionych sgraffito.

Fotografują mobilnie

Mobile Photo Trip to seria zgromadzeń entuzjastów fotografii mobilnej. Jako grupa zorganizowana w stowarzyszeniu, wspólnie działają od 2015 roku. Następne spotkanie miłośników tego gatunku fotografii zostało zaplanowane w miejscowości Kartuzy.

reklama

źródło: UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane