1 C
Olsztyn
czwartek, 2 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Gmina Stawiguda w popularnej grze komputerowej

WiadomościGmina Stawiguda w popularnej grze komputerowej

Osoby grające w Minecraft tworzą często cyfrowe odpowiedniki istniejących miejsc. Na ten sposób promocji swojej gminy w formie elektronicznej zabawy dla dużych i małych wpadł mieszkaniec gminy Stawiguda.

reklama

Minecraft to niezależna gra komputerowa z otwartym światem, czyli tzw. sandbox. Została stworzona w 2009 roku przez szwedzkiego programistę Markusa Perssona. Gra dostępna jest na wielu platformach. Od telefonów komórkowych po konsole najnowszej generacji. W grze Minecraft można tworzyć miasta i całe światy przy pomocy sześciennych bloków, które można ustawiać dowolnie w trójwymiarowej otwartej przestrzeni.

Piotr Różański wpadł na pomysł, żeby stworzyć „mincraftową” wersje gminy Stawiguda. Obecnie trwają nad tym pomysłem prace. Pomysłowemu pracownikowi Lasów Państwowych pomagają gimnazjaliści.

– Pomysł powstał podczas dyskusji jak dzieci i młodzież powinni korzystać z komputera w wolnych chwilach. Doszedłem do wniosku, że lepiej żeby bawiły się w budowanie, niż w zabijanie. Na razie jesteśmy w fazie pilotażowej projektu. Przygotowaliśmy serwer i powstają pierwsze budowle, później to wszystko zostanie udostępnione. W Szwecji dzieci na zajęciach uczą się dzięki Minecraftowi podstaw urbanistyki i planowania – mówi Piotr Różański.

reklama

Ciekawe czy ten nowatorski pomysł na promocję gminy i konstruktywne spędzanie wolnego czasu przyjmie się też w innych gminach powiatu olsztyńskiego.

Olsztynianka z szansą na "porno Oscara". Ogromny sukces 22-latki

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Park rozrywki w Gminie Olsztynek ma mieć największą na świecie atrakcję