27 C
Olsztyn
środa, 17 lipca, 2024
reklama

Policjanci z Warmii i Mazur zdobywają medale. Zdominowali XIV Mistrzostwa Polski w trójboju siłowym

DziałdowoPolicjanci z Warmii i Mazur zdobywają medale. Zdominowali XIV Mistrzostwa Polski w...

Warmińsko-mazurscy policjanci wykazali się niezwykłą siłą i determinacją podczas XIV Mistrzostw Polski Polskiej Unii Trójboju Siłowego w Zalesiu. Wśród zawodników, którzy wzięli udział w zawodach, nasza ekipa okazała się bezkonkurencyjna.

reklama

Warto zwrócić uwagę na imponujący wynik mł. asp. Pawła Piskorza, który podczas zawodów osiągnął największy ciężar – 317,5 kg. Nie był to jednak jedyny sukces naszych policjantów. Mł. asp. Cezary Urbaniak, st. sierż. Karol Prawdzik oraz st. sierż. Przemysław Kawczyński również zdobyli wiele medali w poszczególnych konkurencjach.

Warto zaznaczyć, że policjanci z Warmii i Mazur nie ograniczają się tylko do startów w zawodach kulturystycznych. St. sierż. Karol Prawdzik, który jest policjantem Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi, jest również członkiem Reprezentacji Polskiej Policji. Wraz z kolegami udało mu się zdobyć 1 miejsce w klasyfikacji drużynowej służb mundurowych na Mistrzostwach Europy federacji XPC w Siedlcach (22-26 marca 2023).

reklama

“Jestem policjantem Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi. Trenuję trójbój siłowy. W ostatnim czasie odbyły się XIV Mistrzostwa Polski w Powerlifting, Bench Press, Squat i Deadlift (trójboju siłowym, wyciskaniu leżąc, przysiadzie oraz martwym ciągu). Zawody odbyły się w dniach 18-19 marca 2023 r. Startowałem w kategorii do 125 kilogramów. Wyniki jakie osiągnąłem to 230kg w przysiadzie, 200kg w wyciskaniu leżąc oraz 280 kg w martwym ciągu. Dało mi to 1 miejsce w trójboju w kategorii służb mundurowych do 125kg, 2 miejsce w trójboju w kategorii Open, 1 miejsce w wyciskaniu leżąc służb mundurowych do 125 kg oraz 1 miejsce w martwym ciągu w kategorii służb mundurowych do 125 kg. Jako reprezentacja udało się zdobyć 1 miejsce w klasyfikacji drużynowej służb mundurowych” – skomentował swój występ policjant w rozmowie z redakcją TKO.

To kolejny przykład na to, że polscy policjanci to nie tylko osoby zajmujące się zapewnieniem bezpieczeństwa nas wszystkich, ale także sportowcy o ogromnej sile i determinacji. Gratulujemy naszym policjantom i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!

Wyniki naszych policjantów:

reklama

Mł. asp. Cezary Urbaniak KPP w Działdowie

1 miejsce  w trójboju siłowym w kategorii do 110 kg służb mundurowych
1 miejsce w trójboju siłowym  w kategorii do 110 kg open
3 miejsce w  benchpress  w kategorii do 110 kg służb mundurowych

St.sierż Karol Prawdzik KPP w Gołdapi

1 miejsce w trójboju siłowym sił mundurowych do 125 kg.
2 miejsce w trójboju kategorii open do 125 kg.
1 miejsce  deadlift służb mundurowych do 125 kg.
1 miejsce benchpress słuzb mundurowych do 125 kg.

St. sierż Przemysław Kawczyński OPP w Olsztynie – deadlift

2 miejsce w kategorii open służb mundurowych
1 miejsce  w kategorii open senior do 82.5 kg.
1 miejsce  w kategorii służb mundurowych do 82.5 kg.

Mł. asp. Paweł Piskorz KWP w Olsztynie deadlift

1 miejsce kategorii open
1 miejsce w kategorii wagowej do do 140 kg służb mundurowych
1 miejsce w kategorii wagowej do 140 kg. Open
1 miejsce w kategorii wiekowej służb mundurowych

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane