Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Funkcjonariusz Karol Prawdzik po raz kolejny stanął na podium

GołdapFunkcjonariusz Karol Prawdzik po raz kolejny stanął na podium

Funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi po raz kolejny stanął na podium. Na Pucharze Świata wywalczył złoto, srebro i dwa brązowe medale.

W dniach 24–27.11.2022 roku w Siedlcach odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa o Puchar Świata Federacji XPC, w których wzięło udział aż 500 zawodników z 15 krajów. W dwóch kategoriach sportowych wystartował gołdapski kryminalny, który po raz kolejny udowodnił, że jest jednym z najsilniejszych mundurowych. W trójboju siłowym st. sierż. Karol Prawdzik osiągnął wynik 240 kg w przysiadzie, 212,5kg leżąc oraz 280kg w martwym ciągu, co dało mu złoto w kategorii wagowej do 125 kg służb mundurowych oraz brąz w kategorii OPEN.

Ponadto gołdapski policjant wziął udział w pojedynczym boju, jakim było Wyciskanie Sztangi Leżąc. Z wynikiem 212,5 kg zajął II miejsce w swojej kategorii wagowej oraz III miejsce spośród wszystkich uczestników. Funkcjonariusz reprezentował nie tylko gołdapską jednostkę, ale również Polską Reprezentację Policji. Patronatem sportowca są Niezależne Samorządne Związki Zawodowe Policjantów woj. Warmińsko-Mazurskiego.

Będzie to jedno z największych wydarzeń sportowych w północno - wschodniej Polsce

źródło: KPP Gołdap