23 C
Olsztyn
środa, 24 lipca, 2024
reklama

Monohydrat kreatyny wsparciem dla sportowców i kulturystów

Materiał partneraMonohydrat kreatyny wsparciem dla sportowców i kulturystów

Po intensywnym wysiłku fizycznym zmęczenie odczuwają nawet zawodowi sportowcy, jednak by zachować wysoką sprawność i siłę do ćwiczeń w czasie treningu sięgają po suplementy takie jak monohydrat kreatyny. Dzięki niemu sportowiec ma więcej energii i może przeprowadzić pełny trening bez zmniejszania liczby powtórzeń lub obniżania tempa. Dla osób aktywnych fizycznie to ważne wsparcie, gdyż bez niego nie osiągną oczekiwanych rezultatów ćwiczeń. Dowiedz się, jak działa monohydrat kreatyny i w jaki sposób sprzyja budowaniu masy mięśniowej.

reklama

1. Co to jest monohydrat keratyny?

2. Jak działa monohydrat keratyny?

reklama

Suplementy dla sporowców to zupełnie co innego niż nielegalne substancje, które powodują szybki przyrost masy mięśniowej. Racjonalna suplementacja monohydratem kreatyny sprawia, że organizm efektywniej wykorzystuje energię. Sportowcy zapominają dzięki temu o zmęczeniu i braku sił do dokończenia treningu. Sprawdź, jak działa ten suplement diety i co daje stosowanie monohydratu kreatyny.

Co to jest monohydrat keratyny?

Monohydrat kreatyny to jedna z form keratyny, którą przyswaja ludzki organizm. Monohydrat zawiera cząsteczkę wody, która poprawia przyswajalność i rozpuszczalność keratyny. Forma monohydratu jest zatem optymalna dla ludzkiego organizmu, jeśli chodzi o wchłanianie. Suplementacja kreatyną w takiej postaci ogranicza ryzyko strat energii, gdyż monohydrat cechuje się wysoką stabilnością. Monohydrat kreatyny gromadzi się w mięśniach w postaci fosforanu. 

W czasie stosowania monohydratu kreatyny sportowcy mogą wykonywać intensywne i efektywne ćwiczenia. Mają więcej siły i są wytrzymalsi, co pozwala na szybką poprawę wydolności organizmu, siły mięśniowej i ogólnej sprawności.

reklama

Jak działa monohydrat keratyny?

Kreatyna naturalnie występuje w organizmach zwierząt i ludzi. Jest syntezowana w wątrobie, nerkach i trzustce z aminokwasów. Ma kluczowe znaczenie dla wytwarzania energii w trakcie aktywności fizycznej. Jeśli jest jej za mało, sportowiec traci siły, gdyż organizm nieefektywnie wytwarza energię. Atutem stosowania monohydratu kreatyny jest możliwość zwiększenia poziomu kreatyny w mięśniach, a tym samym podniesienie zdolności organizmu do wytwarzania energii.

Odpowiedni monohydrat kreatyny sprawia, że kulturyści i osoby trenujące siłowo mogą podnosić większe ciężary. Masa mięśniowa przyrasta w szybszym tempie. Czas trwania treningów można wydłużać oraz podnosić poziom ich intensywności. Dodatkowo po zastosowaniu suplementacji kreatyną skraca się czas potrzebny do regeneracji organizmu po ćwiczeniach.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane