1 C
Olsztyn
wtorek, 23 kwietnia, 2024
reklama

Umowa na nową Ul. Pstrowskiego podpisana

OlsztynUmowa na nową Ul. Pstrowskiego podpisana

Prezydent Olsztyna podpisał w Ministerstwie Rozwoju umowę na wsparcie tej niezwykle ważnej inwestycji. Ul. Pstrowskiego połączy układ komunikacyjny miasta z węzłem Pieczewo.

reklama

Sfinalizowanie umowy było możliwe dzięki porozumieniu samorządów Olsztyna i województwa. Urząd Marszałkowski sfinansuje budowę 117-metrowego fragmentu trasy od granic administracyjnych miasta do węzła w ciągu obwodnicy.

Nowy przebieg ul. Pstrowskiego to ponad 2,6 km drogi, która będzie mieć po 2 pasy ruchu w każdym kierunku. Poza tym powstaną m.in. chodniki, ścieżki rowerowe, zatoki autobusowe.

reklama

– To jedna z ważniejszych inwestycji najbliższych miesięcy – przyznaje prezydent Piotr Grzymowicz. – Teraz mamy już wszystko, by rozpocząć poszukiwania wykonawcy, a później budowę. W tej chwili nic nie stoi na przeszkodzie, byśmy zdążyli z wykonaniem tego zadania na czas. Dodatkowym efektem jego realizacji będzie udostępnienie znacznych obszarów wolnych gruntów pod inwestycje, co w sposób oczywisty spowoduje ożywienie gospodarcze tej części miasta.

Całość prac ma kosztować niemal 109 mln złotych, z czego ponad 92 mln zapłaci Unia.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

5 KOMENTARZY

5 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Darek Sobolewski
1 września 2016 03:52

Po co dajecie zdjęcie pinokia? Artykuł traktuje co zjadł na śniadanie???

Bartek Krawczyk
1 września 2016 00:52

Może by tak Partyzantów w końcu?

Polecane
Ogłoszenia