9 C
Olsztyn
sobota, 18 maja, 2024
reklama

W centrum Olsztyna powstaną kolejne bloki? Miasto znowu sprzedaje działkę

OlsztynW centrum Olsztyna powstaną kolejne bloki? Miasto znowu sprzedaje działkę

Olsztyński ratusz ogłosił przetarg na sprzedaż zabudowanej działki w centrum miasta, przeznaczonej na cele mieszkalno-usługowe. Jest haczyk: jedna z nieruchomości to zabytek.

reklama

Przetarg na sprzedaż działki w centrum Olsztyna

Włodarze Olsztyna zdecydowali o sprzedaży kolejnej działki w centrum miasta. Chodzi o grunty położone przy starej ulicy Warszawskiej, na których znajdują się dwa budynki mieszkalne: pod numerem 35, sąsiadującym z hotelem Kopernik, stoi kamienica, pod numerem 35a – przeznaczony do rozbiórki budynek transportu i łączności.

Łączna powierzchnia nieruchomości wynosi 2,4 tysiąca metrów kwadratowych. Działka jest przeznaczona na cele mieszkalno-usługowe.

reklama

Jak ustaliła „Gazeta Wyborcza”, 14 kwietnia 2023 roku o godzinie 10:30 w Urzędzie Miasta Olsztyna rozpocznie się przetarg ustny nieograniczony. Cenę wywoławczą określono na 2,5 miliona złotych.

Co ważne, kamienica zlokalizowana pod numerem 35 jest wpisana do gminnej ewidencji zabytków miasta Olsztyna.

Działki przy ulicy Bałtyckiej nadal czekają na nabywcę

Miasto cały czas jest zainteresowane sprzedażą działek przy ulicy Bałtyckiej. To kilkanaście hektarów gruntów, na które nadal nie znalazł się kupiec. Ostatni przetarg odbył się 10 marca 2023 roku. Jedna osoba wpłaciła wadium, jednak nie zdecydowała się stanąć do przetargu.

reklama

Jak poinformowała rzeczniczka olsztyńskiego ratusza Marta Bartoszewicz, na piątek 17 marca zaplanowano kolejne dwa przetargi na działki w tym rejonie.

Przy Starym Mieście staną bloki

Pozytywnie natomiast zakończył się przetarg na położoną nieopodal działkę przy alei Warszawskiej 4a i Grunwaldzkiej 5, sąsiadującą z jednej strony z kamienicą, w której jeszcze jakiś czas temu działał jeden z najstarszych olsztyńskich antykwariatów, a z drugiej z halą sportową Klubu Sportowego „Budowlani”. Za nieruchomość o powierzchni 1239 metrów kwadratowych nowy nabywca zapłacił miastu około 4 milionów złotych. Na tej działce jeszcze nic się nie dzieje, nie wiadomo, kiedy rozpocznie się nowa inwestycja.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

11 KOMENTARZY

11 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
ja
20 marca 2023 10:30

ktos z tego i tak dostaje w łapę, polak potrafi

????
20 marca 2023 09:50

To bardzo dobrze, ze sprzedają działki a nie działki odłogiem leżą.

Polecane
Ogłoszenia