fbpx
4 C
Olsztyn
czwartek, 2 grudnia, 2021
reklama

Przygotowania do sprzedaży działek w strefach przedsiębiorczości

reklama

Zbliża się moment wystawienia na sprzedaż działek położonych w granicach trzech stref przedsiębiorczości w okolicy Słonecznej Polany, Zatoki Miłej oraz Plaży Miejskiej. Inwestorzy mogą powalczyć o siedem parceli.

strefa
Pierwsze przetargi na zakup działek odbędą się w kwietniu 2014 roku.

Projekt zagospodarowania ternu wokół tych trzech punktów miał na celu stworzenie przedsiębiorcom warunków do inwestowania i prowadzenia działalności gospodarczej poprzez kompleksowe przygotowanie terenów inwestycyjnych. Łącznie stworzono trzy strefy o powierzchni 11,3 ha (Zatoka Miła – 1, 73 ha, Plaża Miejska – 3,84 ha, Słoneczna Polana 5,79 ha), przeznaczonych pod inwestycje turystyczne, rekreacyjne, czy hotelarskie. Inwestycja kosztowała 30,2 mln zł z czego 17,6 mln to dofinansowanie zewnętrzne.

Głównym wykonawcą prac w strefach przedsiębiorczości jest „PRIB” Sp. z o.o. Inwestycja polegała m.in. na budowie dróg publicznych, ciągów pieszych, rowerowych, miejsc parkingowych (we wszystkich strefach jest ich łącznie 608), sieci wodociągowej, kanalizacji sanitarnej i deszczowe, sieci energetycznych i teletechnicznych. Wszystkie inwestycje mają uatrakcyjnić ten teren pod przyszłe inwestycje.

reklama

Wkrótce Ratusz ogłosi przetargi na zakup siedmiu działek, bo na tyle podzielono strefy przedsiębiorczości. Nie jest jeszcze znana cena wywoławcza, bo działki nie zostały oszacowane przez rzeczoznawcę.

Czytaj też:  Kierujący ciężarowym renault zderzył się z łosiem

– Działki musimy sprzedać do końca 2016 roku – mówi Halina Zaborowska-Boruch, wiceprezydent miasta. – Ważne jest także to, że skorzystają na tym nie tylko nowi przedsiębiorcy, którzy wykupią działki, ale także ci, którzy już funkcjonują w obszarze tych stref.

Pierwszy przetarg odbędzie się w kwietniu 2014 roku, kolejne w maju a ostatnie w czerwcu 2014 roku. Co wówczas, gdy nie znajdą się chętni?

– Zakładam, że tak nie będzie. To atrakcyjne grunty – mówi Piotr Grzymowicz, prezydent miasta. – Już docierają do mnie sygnały, że od potencjalnych inwestorów zainteresowanych kupnem działek.

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama