26 C
Olsztyn
piątek, 21 czerwca, 2024
reklama

Olsztyńska policja zakończyła serię włamań i kradzieży. Odkryto przerażające szczegóły

OlsztynOlsztyńska policja zakończyła serię włamań i kradzieży. Odkryto przerażające szczegóły

Olsztyńscy funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu zajmowali się sprawą kradzieży katalizatorów i włamań do piwnic. Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzuty.

reklama

Seria kradzieży w Olsztynie

Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zajmowali się sprawą kradzieży katalizatorów z zaparkowanych aut i włamań do piwnic na terenie miasta. Podejrzany mężczyzna został zatrzymany w jednym z mieszkań w Olsztynie.

Proceder kradzieży trwał od listopada 2022 roku do lutego 2023. Zatrzymany 42-letni mężczyzna usłyszał 23 zarzuty dotyczące kradzieży, kradzieży z włamaniem oraz posiadania narkotyków. Będzie on odpowiadał w warunkach recydywy, a za popełnione przestępstwa grozić mu może kara do 15 lat pozbawienia wolności. Zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego nadzoru.

reklama

W mieszkaniu zabezpieczono narkotyki

W trakcie przeszukiwania mieszkania w jednym z pomieszczeń znaleziono i zabezpieczono narkotyki między innymi kokainę, mefedron, amfetaminę oraz marihuanę o łącznej wadze prawie 80 gramów. Materiał został przekazany do dalszych badań laboratoryjnych.

Oszacowano straty na kilkanaście tysięcy

Postępowanie wykazało, że mężczyzna jest odpowiedzialny za kradzież katalizatorów z siedmiu aut. Wartość strat oszacowano na 26 tysięcy złotych. Dodatkowo mężczyzna włamywał się do piwnic oraz kradł rzeczy z niezabezpieczonych pojazdów, które znajdowały się w garażach podziemnych. Jego łupem padły między innymi narzędzia, elektronarzędzia oraz alkohol. Wartość tych strat oszacowano na 42 tysiące złotych. Część skradzionych przedmiotów trafiła z powrotem do ich właścicieli.

Olsztyńska policja zakończyła serię włamań i kradzieży. Odkryto przerażające szczegóły kradzież Olsztyn, Wiadomości

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

7 KOMENTARZY

7 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Magda
15 marca 2023 09:10

dobrą mamy policję, jak ona seryjnie okrada i sie włamuje XDXD ludzie, wy tam tych dziennikarzy to chyba z pierwszej łapanki macie, nikt tego nie weryfikuje przed wrzuceniem do sieci???

Lolo
15 marca 2023 07:55

Git człowiek

Polecane